Příležitost pro české start-upy: lucemburská finanční agentura vyhlašuje granty pro 2017

6. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Příležitost pro české start-upy: lucemburská finanční agentura vyhlašuje granty pro 2017 Lucemburská agentura na podporu podnikání ve finančnictví (Luxembourg for Finance) vyhlásila spolu s národními clustery pro ICT (Digital Lëtzebuerg, ICT Cluster), národní finanční technologickou platformou (LHOFT), inkubátorem (Technoport) a agenturou pro inovace a výzkum (LuxInnovation) a poradenskou daňovou a auditní společností KPMG Luxembourg a národní a mediální společností Maison Moderne granty pro inovativní start-upy z oblasti finančnictví pro rok 2017.

Mimořádná příležitost je otevřena i pro české start-upy.

Přihlašovat se lze v rozmezí od 1. března do 1. května 2017 na interaktivních stránkách FinTech Awards Luxembourg. Z užšího výběru 7 uchazečů budou v červnu 2017 vybrány 3 vítězné společnosti.

První místo, „Giant of FinTech“ bude oceněno 50 000 EUR, čtyřměsíčním pobytem v lucemburském inkubátoru Technoport a ročním členstvím v podnikatelském středisku KPMG Luxembourg (Khube). Firma, která se umístí na druhém místě, „Warrior of FinTech“, získá týdenní pobyt v San Francisku a Silicon Valley. Vítězi třetí ceny, „Master of FinTech“ bude umožněna rozsáhlá medializace.

Vzhledem k pozici Lucemburska ve finančnictví a bankovnictví (země je největším privátním bankovním centrem eurozóny a po USA zároveň druhým největším centrem investičních fondů na světě) je potenciál rozvoje účastnických start-upů ovšem ještě výrazně větší. V 2016 získali účastníci soutěže krom množství klientů z řad místních bank a asset managerů kontrakty v souhrnné hodnotě 2 mil. EUR.

Více informací naleznete na webových stránkách Luxembourg for Finance.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Lucemburku (Lucembursko). Autorka: Kateřina Sternbergová, rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek