Příležitost pro zdravotnický průmysl na Filipínách

1. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Příležitost pro zdravotnický průmysl na Filipínách Ve dnech 27. a 28. listopadu 2017 bude kongresové centrum v Manile hostit druhý ročník veletrhu Medical Philippines. Jedná se o setkání představitelů a expozice zdravotního, dentálního a farmaceutického průmyslu, které představí nejnovější trendy a technologie jak pro odbornou, tak i širokou veřejnost.

Filipíny i nadále zažívají ekonomický růst, kdy přirozeně dochází k rozšiřování a zkvalitňovaní zdravotnické péče. V roce 2013 byl po devíti letech zrušen správní zákaz filipínského Ministerstva zdravotnictví, který omezoval zakládání nových nemocnic. V roce 2011 byl zdravotnický průmysl na Filipínách odhadován na 400 milionů USD a svým růstem a rozměrem často přirovnáván k indonéskému zdravotnictví. V roce 2016 hodnota zdravotnických zařízení již převyšovala 600 milionů USD s průměrným meziročním růstem v letech 2011-2016 8,14%.

Podílové struktuře trhu se zdravotnictvím vede zařízení pro diagnostické zobrazování s 35,8 %, následované lékařskými přístroji s 21,9 % a ostatními přístroji s 21,5 %. Pomocná zařízení, dentální produkty, ortopedické nástroje tvořily 9,1 %, 8,6 % a 3,2 %. Vzhledem k nevyspělému segmentu výroby je filipínský trh se zdravotními potřebami velice závislý na zahraničním dovozu.

Dle analýzy dovozu zdravotnického materiálu je téměř 90 % veškerého spotřebního materiálu ve zdravotnictví dováženo ze zahraniční. Přes 90 % obvazového materiálu pochází z Belgie a Číny. Více než 80 % katetrů, chirurgických rukavic a ochranných pomůcek pochází z Malajsie. Pomocné nástroje jako naslouchadla a kardiostimulátory pochází především z Hongkongu a Švýcarska. Nárůst potřeby umělých kloubů je saturován především z Tajwanu.

Samotná velikost trhu je srovnatelná s Thajskem. Filipíny se řadí na 11. místo pro nejatraktivnější zdravotnický trh v regionu Asie-Pacific a na třetí místo v rámci velikosti trhu sdružení ASEAN.

České zdravotnické firmy mají šanci uspět ve všech výše zmíněných oborech, kdy lze využít Medical Philippines 2017 jako vstupní bránu na rostoucí filipínský trh. Filipínský trh  má řadu specifických vlastností, nicméně nalezení vhodného partnera formou veletrhu lze ze strany české ambasády v Manile pouze doporučit. V případě zájmu prosím o zaslání emailu na adresu benjamin_ziga@mzv.cz, kde budou poskytnuty detailní informace.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Manile (Filipíny). Autor: Benjamin Žiga, Obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek