Příležitosti pro české firmy v Jordánsku

28. 3. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Příležitosti pro české firmy v Jordánsku Jordánsko má jednu z nejvíce otevřených a stabilních ekonomik v regionu, silné ekonomické vazby na své sousedy, politickou stabilitu, transparentní právní prostředí a atraktivní program pobídek.

Česko-jordánské ekonomické vztahy vykazují potenciál dalšího rozvoje. Objem obchodní výměny v roce 2016 dosáhl hodnoty 1,4 miliardy korun (99 procent je český vývoz), což představuje meziroční nárůst přes 60 procent. Zájem v Jordánsku je o výrobní spolupráci. Vláda zakládá volné průmyslové zóny, kde mohou evropské firmy nalézt obchodní a investiční příležitosti podle následujících sektorů: energie a obnovitelné zdroje, průmysl ICT, farmaceutický průmysl, zdravotnictví a turistika.

Zároveň došlo ke zjednodušení pravidel původu zboží u dodávek zboží vyráběného v těchto průmyslových zónách a dodávaného do zemí EU. Jde o širokou škálu průmyslových výrobků v těchto oblastech: textilní a oděvní, strojírenský a elektrotechnický průmysl (elektrické a domácí spotřebiče), chemický průmysl, výrobky z plastů, nábytek aj.

Detailní informace lze nalézt na stránkách Jordan Investment Commission (www.jic.gov.jo).

Převzato z časopisu Český exportér, přílohy Hospodářských novin a týdeníku Ekonom, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade. Autor článku: Andrea Heverlová, oddělení Afriky, Asie a Austrálie,sekce Evropské unie a zahraničního obchodu MPO

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek