Primátor obdrží v polské Poznani výjimečnou cenu - Stříbrnou pečeť

26. 6. 2014

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 25.06.2014
  • Zdroj: www.rozhlas.cz

ilustrační obrázekVýjimečné a prestižní ocenění obdrží primátor města Brna Roman Onderka při návštěvě partnerského města Poznaně v neděli 29. června 2014. Jedná se o Stříbrnou pečeť města Poznaně za rozvoj a spolupráci mezi oběma partnerskými městy, kterou brněnskému primátorovi Romanu Onderkovi udělí primátor polské Poznaně Ryszard Grobelny.

Poznaň je hlavní město jednoho z nejvyspělejších polských regionů, Velkopolska. Původní smlouva o partnerství s Brnem byla podepsána 16. 9. 1966 zejména s ohledem na spolupráci v oblasti kultury a  turismu a v roce 1989 obě města prodloužila a rozšířila partnerství také v oblasti ekonomické a hospodářské. V nových politických a ekonomických podmínkách pak obě města dosavadní spolupráci vyhodnotila jako smysluplnou a intenzivně v ní pokračují dodnes. Vznikla partnerství mezi různými městskými institucemi, školami a probíhá výměna zkušeností např. v oblasti městské dopravy.

„Partnerství mezi našimi městy je výjimečné, dlouhé a velmi úspěšné. Nemohlo by však fungovat bez osob a institucí v Brně i v Poznani, které jsou v této oblasti aktivní a neustále vytvářejí nové projekty. Právě tito lidé si zaslouží mé největší uznání,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka v osobním dopise svému polskému protějšku.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: