Přístav v Linzi čeká přestavba. Vzniknou nové sklady

11. 7. 2017

  • Země: AT - Rakousko
  • Datum zveřejnění: 11.07.2017

236352013-web.jpgObrovský projekt přestavby přístavu na Dunaji by měl být hotov v roce 2024. Počítá se s investicí okolo 273 miliónů eur. Celkový areál přístavu, který se rozkládá na 1,4 milionech m2, bude kompletně přestavěn. Mimo jiné zde vzniknou nová skladiště na potraviny a farmaceutické výrobky, které uskladní až 26 000 palet v chladících a mrazících boxech. Výstavba začne v roce 2018.

Linz má strategickou logistickou pozici v Evropě, odkud se zboží vyváží dál do Německa, Velké Británie, Itálie, Slovinska, Řecka nebo do východní Evropy. Investovat se bude i do oprav silnic a železnice využívaných také k transportu zboží. Modernizace se nevyhne ani IT sféře, celý areál tak bude vybaven nejmodernějšími zabezpečeními a programy, které urychlí a usnadní celkovou logistiku.

Sklady využívají obrovské koncerny jako například Krone, Jungheinrich nebo Toyota. Problém má ovšem management v hledání nových zaměstnanců. 83 % z nich zde pracuje na plný úvazek, zbytek tvoří externí zaměstnanci najatí přes agenturu. „Je čím dál těžší najít dobré pracovníky,“ říká Gottfried Buchinger, manager logistiky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.

Zdroj: Regal, 6-7/2017

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: