Projekt CzechEkoSystem byl zakončen. Pomohl více než stovce začínajících podnikatelů

12. 10. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Projekt na podporu začínajících podnikatelů CzechEkoSystem, který během čtyř let pomohl 111 start-upům, byl v úterý 8. září 2015 slavnostně zakončen závěrečnou konferencí v prostorách inkubátoru Impact Hub Praha.

CzechEkoSystem poskytl začínajícím podnikatelům 147 koučů, kteří se start-upisty strávili více než 26 tisíc hodin. Že měla tato aktivita smysl, předvedl publiku Vladimír Smutný, kouč oceněného brněnského start-upu CleverMaps. Výsledkem společné spolupráce je lepší vnitřní řízení firmy, které spolu s pozitivní motivací zaměstnanců přineslo start-upu i významné zahraniční zakázky.

Další pomocí podnikatelům, kteří se do projektu zapojili, bylo poradenství zajišťované společností Deloitte Advisory. Ta poskytla start-upům více než 18 tisíc poradenských hodin. Pozitivní vliv na další rozvoj firmy ukázal zakladatel společnosti Reporting CZ Michal Rozehnal. Díky poradenským službám se Reporting CZ podařilo třeba významně zrevidovat smluvní koncept firmy či provést bezpečnostní audit v oblasti IT.

Zástupci agentury CzechInvest pak návštěvníkům představili další program pro začínající podnikatele CzechAccelerator, se kterým mohou mladé firmy vyjet do zahraničí. Podařilo se to například projektu be3D, který dnes i díky pobytu v USA úspěšně vyrábí 3D tiskárny. Tohoto projektu se mohou zúčastnit také firmy, které prošly CzechEkoSystemem.

Zazněly i plány na budoucí projekty pro podporu podnikání, které agentura CzechInvest aktuálně připravuje.  Mimo jiné jde i o pokračování projektu CzechEkoSystem.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek