Projekt ekonomické diplomacie dostal české nanotechnologie do rakouských učebnic

12. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Projekt ekonomické diplomacie dostal české nanotechnologie do rakouských učebnic Díky projektu ekonomické diplomacie realizovaného v dubnu 2016 Velvyslanectvím České republiky v Rakousku se bude rakouská mládež učit o českých nanotechnologiích.

V dubnu 2016 uskutečnil Obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Rakousku projekt za finanční podpory MZV, agentury CzechInvest a Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, jehož cílem bylo představit české nanotechnologie rakouským médiím, odborné i laické veřejnosti. Jedním z účastníků prezentace byl i uznávaný ekonomický novinář žijící v Rakousku, Reinhard Engel. Vystoupení prezidenta Asociace nanotechnologického průmyslu ČR J. Kůse a představené know how českých nanofirem jej zaujalo natolik, že je zmínil ve své nejnovější knize o fungování ekonomiky.

Učebnice s názvem „So funktioniert Wirtschaft“ je určena školní mládeži. Zábavnou formou a prostřednictvím praktických příkladů vysvětluje, jak světová ekonomika funguje. Reinhard Engel se zde věnuje různým ekonomickým tématům a celou jednu kapitolu s názvem „Přínos jemných vláken“ věnoval i představení českých nanotechnologií. V tomto textu čerpal informace a četné citace z navštívené prezentace na českém velvyslanectví.

Obor nanotechnologie má v České republice dlouholetou tradici a české firmy jsou autory mnoha patentů, na jejichž základě vyrábí společnosti po celém světě. V roce 2004 byl na Technické univerzitě v Liberci vyvinut první stroj pro průmyslovou výrobu nanovláken na světě, což ČR zařadilo mezi nanovlákenné velmoci a české nanotechnologie začaly prostupovat do celé řady tradičních odvětví.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Vídni (Rakousko). Autorka: Ing. Martina Tauberová, vedoucí Obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek