Projekt ekonomické diplomacie: Prezentace českých firem v Guatemale

30. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Projekt ekonomické diplomacie: Prezentace českých firem v Guatemale Ve dnech 27. a 28. března 2017 se v hlavním městě Guatemaly, Ciudad de Guatemala, uskutečnil Projekt ekonomické diplomacie s názvem „Prezentace českých firem v Guatemale“ v prostorách hotelu Westin Camino Real.

Projekt byl připraven Velvyslanectvím ČR v Mexiku ve spolupráci s CzechTrade a Guatemalskou průmyslovou komorou. Součástí projektu byl dne 27. března společenský podnik pro firmy a jejich perspektivní partnery z veřejné i soukromé guatemalské sféry.

Následující den, 28. března, se uskutečnila samotná prezentace českých firem a následná B2B jednání. V úvodní části přivítal návštěvníky generální ředitel Guatemalské průmyslové komory Eduardo Girón Benford, za českou stranu přednesl uvítací projev ředitel Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR Marek Svoboda. Poté následovalo představení guatemalské ekonomiky, které přednesl viceministr pro SMME Ezra Israel Orozco z guatemalského ministerstva ekonomiky. Českou ekonomiku a možnosti českých firem představil ředitel kanceláře CzechTrade Miroslav Manďák.

Za českou stranu se prezentace zúčastnili zástupci 10 českých firem (či jejich mexických zástupců) – ČZ, Comersa Corp. (Sellier&Bellot, Explosia, EGO Zlín, ad.), Comercializadora Tisk, Dominant CZ, Škoda Electric, Mavel, ZKL, Technistone, TrustPort a YSoft. Za guatemalskou stranu se zúčastnilo celkem cca 60 lidí (prezentace a B2B) z veřejného (např. ministerstvo obrany, municipality několika měst) i soukromého sektoru.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Ing. Petra Krejčová, diplomat pro Střední Ameriku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek