Projekt výstavby nového mezinárodního letiště v Mumbaji

25. 2. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 25.02.2018

Premiér Indie Narenda Modi položil základní kámen pro nové mezinárodní letiště v Navi Mumbai

V neděli položil premiér Indie Narenda Modi základní kámen nového mezinárodního letiště v Navi Mumbai, které má odlehčit současnému mezinárodnímu letišti Shatrapati Shivaji v Mumbaii. Poté, co byl projekt spuštěn, Modi řekl, že tento problém dlouho čekal na vyřešení.

„Infrastruktura pro leteckou dopravu není jediný problém, který čeká na své řešení. Když jsem převzal úřad, uvědomil jsem si, že je zde několik takových problémů. Proto jsme začali iniciativu Pragati a dokončení stávajících projektů dostalo prioritu“ řekl Modi. Zdůraznil, že letecký sektor v Indii zaznamenal obrovský růst. „Je zde prudký nárůst cestujících. Proto je nyní letecká infrastruktura prioritou“, řekl Modi. Modi zdůraznil nutnost budování lepší infrastruktury. „Globalizace je realita dneška. Abychom s ní drželi krok, musíme budovat nejlepší infrastrukturu“. Modi ještě dodal, že centrální vláda usiluje o vybudování vodních cest.

Mezitím strana Shiv Sena, spojenec strany Bharatiya Janata Party's (BJP), vyjádřila znepokojení nad tím, že nebyla pozvána na ceremoniál pokládání základního kamene nového letiště v Navi Mumbai. Shiv Sena tvrdí, že nebyl pozván úmyslně na popud vlády Maharashtra.

„Je to státem organizovaná událost, kterou řídí Modi. Letiště se nachází v oblasti Raigad, která je mou volební oblastí. Náš poslanec Shrirang Barne reprezentující oblast Lok Sabha také nebyl pozván, což považuji za porušení protokolu“ čekl Manoj Bhoir ze Shiv Sena.

Mluvší Shiv Seny řekl, že žádný jeho poslanec se neúčastnil ceremoniálu. Lídr strany Shiv Sena ve státu Maharashtra Sanajy More řekl, že i když jeho strana vítá projekt stavby letiště, BJP vyloučilo Shiv Senu z politických důvodů.

Výstavba velkého projektu mezinárodního letiště nabídne i obchodní příležitostí pro české exportéry.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbai s využitím zdroje Zeenews India.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: