Projekty ekonomické diplomacie schválené ve druhé výzvě pro rok 2017

5. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Projekty ekonomické diplomacie schválené ve druhé výzvě pro rok 2017 Počátkem června byla vyhlášena druhá výzva k předkládání návrhů projektů realizovaných ve druhé polovině roku 2017. Zastupitelské úřady předložily celkem 58 projektů. Mezirezortní Komise pro výběr projektů posoudila návrhy projektů a k realizaci jich doporučila 45 se zaměřením na široké spektrum sektorů.

Projekty ekonomické diplomacie jsou financovány ze společného fondu, do kterého jsou kromě Ministerstva zahraničních věcí zapojeny také další rezorty (Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo obrany, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zemědělství a Úřad vlády ČR). Představují jedinečnou formu veřejné podpory exportérům, protože propojují české firmy s jejich zahraničními partnery či umožňují zahraničním podnikům načerpat inspiraci u nás.

České firmy, které mají zájem se do realizace projektů zapojit, mohou kontaktovat příslušné zastupitelské úřady. Ekonomičtí diplomaté Vám sdělí bližší informace o termínech a podmínkách účasti na projektech.

Seznam schválených projektů (148 kB)

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek