Propagace Česka v turecko-kyperské části Nikósie během oslav Dne Evropy

17. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Zástupci Zastupitelského úřadu ČR v Nikósii se zúčastnili společně s reprezentanty dalších EU zemí oslav Dne Evropy v turecko-kyperské části bolestivě rozděleného kyperského hlavního města. Oslavy byly uspořádány tamním EU informačním střediskem v sobotu 14. května 2016.

Cílem akce na severu Nikósie bylo více zviditelnit EU a EU projekty zaměřené na podporu turecko-kyperské komunity s výhledem jejího předpokládaného začlenění do EU, po zdárném vyřešení tzv. kyperské otázky.

Diplomatičtí zástupci jednotlivých členských států, pod zastřešením EU, mohli během horkého sobotního dne osobně informovat návštěvníky oslav o svých národních reáliích a možnostech spolupráce. Akce se zúčastnilo vedle EU agentur i několik turecko-kyperských subjektů, často podporovaných právě z EU fondů.

Český informační stánek nabízel širokou paletu informačních materiálů CzechTourismu a ministerstva průmyslu a obchodu. Stánek navštívilo několik set návštěvníků, především z turecko-kyperské komunity. Vedle zájmu o obecné informace, řada z nich projevila zájem o turistickou cestu do ČR.

Informace a fotografie poskytnuty Zastupitelským úřadem České republiky v Nikósii (Kypr).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek