Propagace českého potravinářského sektoru na veletrhu Seoul Food 2016 v Korejské republice

15. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Velvyslanectví ČR v Soulu připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu české potravinářské produkce do Korejské republiky. Projekt byl realizován v rámci účasti České republiky na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul Food 2016.

Ve dnech od 10. do 13. května 2016 se v Soulu uskutečnil jeden z nejvýznamnějších asijských mezinárodních potravinářských veletrhů Seoul Food 2016. V letošním roce se jej zúčastnilo 823 domácích a 712 zahraničních vystavovatelů ze 45 zemí, kteří vystavovali svoje výrobky na ploše 76 121 m². Veletrh navštívilo více než 54 tisíc návštěvníků. Kromě potravin a nápojů se na akci představili výrobci a dovozci potravinářského náčiní, vybavení kuchyní apod.

Česká republika se na ploše 90 m² představila formou samostatné expozice. Expozice byla zaměřena především na podporu exportu české potravinářské produkce do Korejské republiky. Tvořilo ji 8 stánků, na kterých se prezentovaly firmy a společnosti EMCO, Karlovarské minerální vody, KMS Group, Rudolf Jelínek, Plzeňský Prazdroj, Pivovar Velké Popovice, Gold of Prague, RAVY, Pivovar Bernard a Wine of Czech.

Společný stánek Velvyslanectví ČR v Soulu/MZV ČR a Ministerstva zemědělství ČR propagoval řadu dalších českých potravinářských firem jako např. Carla, Marlenka, Biomida, Clip – Božena Jílková, Nara Natur, Rupa, Úsovsko Food a Petráčkovy Hořické trubičky. Stánek České republiky byl rovněž využit k prezentaci země jako ideálního místa pro zahraniční investory a současně též jako významné turistické destinace.

Kromě vzorků potravin a katalogů agentur CzechTourism a CzechInvest byly pro návštěvníky české expozice k dispozici též publikace Doing Business in the Czech Republic a katalogy HK ČR. Prezentaci České republiky předcházela mimořádně náročná příprava a koordinace činností s korejskými i českými institucemi a firmami (korejské asociace KOIMA a KOTRA, MZV ČR, MZe ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj, BVV aj.).

Dne 10. května 2016 navštívil českou expozici velvyslanec T. Husák, který jednal s českými vystavovateli. S jednotlivými českými firmami jednali v průběhu veletrhu též obchodní rada K. Sulek a I. Leopoldová, rada z Ministerstva zemědělství ČR, kteří zajišťovali rovněž zázemí pro české vystavovatele.

Na českých stáncích probíhaly ochutnávky potravin, vína, piva, destilátů a nealkoholických nápojů z produkce českého potravinářského sektoru. Ze strany korejských návštěvníků byl největší zájem o české pivo z Plzeňského Prazdroje a z Pivovaru Velké Popovice, dále o likéry společnosti Rudolf Jelínek, masné výrobky společnosti RAVY a v neposlední řadě též o Karlovarské oplatky. Zajímavostí české expozice byla firma Gold of Prague, která připravuje výstavbu českého pivovaru v Korejské republice a stane se tak prvním českým investorem v této asijské zemi.

Celá akce splnila svůj cíl a díky náročné přípravě a spolupráci obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Soulu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR se setkala s mimořádným ohlasem.

Účast na veletrhu Seoul Food 2016 umožnila českým firmám představit v Korejské republice své výrobky a služby a zahájit jednání se zahraničními obchodními partnery o možnosti dodávek české potravinářské produkce do Korejské republiky i do dalších zemí. Úspěch české prezentace na veletrhu Seoul Food 2016 byl podtržen mimořádným zájmem o celou českou expozici, kterou navštívili nejen představitelé korejských firem, ale též zástupci korejských ministerstev, institucí, obchodních komor a asociací.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek