Mise tuniské bankovní a obchodní skupiny AMEN group do Prahy

28. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mise tuniské bankovní a obchodní skupiny AMEN group do Prahy Tuniská bankovní a obchodní skupina AMEN group navštíví v rámci projektu ekonomické diplomacie ve dnech 25.až 27.dubna 2017 Českou republiku. Svoji misi soustředí na následující oblasti: potravinářství, bezpečnostní technologie pro bankovnictví, technologie pro zdravotnictví, farmacie a prostředky dopravy.

Zastupitelský úřad v Tunisu vyzývá všechny české firmy, které mají zájem se s AMEN group setkat, aby vyjádřily zájem o účast na emailovou adresu commerce_tunis@mzv.cz.

Logo AMEN group

Logo AMEN group

AMEN group je významná rodinná firma s tradicí v oblasti potravinového zemědělství, prvním produktem byla káva BEN YEDDER (1934), na kterou navázala výroba orientálních cukrovinek (1957) a produkce olivového oleje (1961). AMEN se následně vyprofiloval v bankovnictví a pojišťovnictví, které mu zajistily vliv a prestiž. V roce 1965 vznikl ENNAKL, koncesionář VW group včetně ŠKODA. Dalšími oblastmi zájmu AMEN jsou zdravotnictví a mechanizace (koncesionář CATERPILLAR).

Rámcový program nadcházející návštěvy AMEN
Úterý, 25. 4. MZV Černínský palác Potravinářská komora ČR a Sdružení výrobců a distributorů zdravotnické techniky ČR, ZENTIVA
Středa, 26. 4. SVOZ Přelouč, ČVUT, VOP Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR
Čtvrtek, 27. 4. Škoda Mladá Boleslav  

AMEN group zaměstnává 8000 pracovníků. Obrat činí 1,5 MLD TD (2014). Z českých komodit zahrnuje akvizici nemocničních lůžek LINET pro svoje nemocnice a  automobily ŠKODA pro tuniský trh. Cílem cesty AMEN group do ČR je identifikace dalších obchodních příležitostí a rozšíření další spolupráce.

Nemocnice AMEN group vybavená lůžky LINET

Nemocnice AMEN group vybavená lůžky LINET

Proč doporučujeme se jednání s AMEN group účastnit? AMEN má zkušenosti ze spolupráce s Českou republikou, zná české prostředí a jeho bankovní zázemí založené na trvalém růstu rodinné firmy zaručuje spolehlivost a solidnost pro jeho budoucí obchodní partnery.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tunisu (Tunisko). Autor: Ing. Pavel ČERNÝ, CSc., obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek