První česká investice v Korejské republice

2. 9. 2016

Česká akciová společnost Gold of Prague je prvním přímým investorem v Korejské republice. Společnost investuje do výstavby minipivovaru a následně i do výstavby pivovaru na jihu Korejské republiky. První pivo z minipivovaru bude v prodeji již koncem září t.r. Zahájení výstavby velkého pivovaru je plánováno na jaro příštího roku.

České investiční firmy až dosud v Korejské republice neinvestovaly. Zatím první výjimkou je česká akciová společnost Gold of Prague, jejíž vedení před časem rozhodlo o investici do výstavby minipivovaru v jihokorejském městě Busan, a následně též i do výstavby velkého pivovaru v korejské investiční zóně FOODPOLIS. Pro účely snadnější komunikace s korejskými úřady a samotné výstavby minipivovaru byla založena korejská společnost Praha Craft Brewery Ltd., která bude minipivovar provozovat a vyrábět v něm pivo s názvem “Praha 993“. Název piva je odvozen od roku, kdy se začalo poprvé v České republice vařit pivo v místě Břevnovského kláštera. Srdcem pivovaru je česká technologie dodaná akciovou společností Pacovské strojírny. V pivovaru budou působit dva čeští sládci a rovněž suroviny pro výrobu dodá česká firma - sladovna Raven trading. Jedná se tak o první stoprocentně českou investici v Korejské republice. Minipivovar, jenž zahájí první zkušební produkci v září t.r., je umístěn v areálu bývalého výrobního závodu korejské společnosti Kiswire, který je moderně zrekonstruován a slouží ke konání kulturních akcí, expozic a koncertů. Nosným produktem minipivovaru bude světlý a tmavý ležák plzeňského typu, vyráběný dle receptury Břevnovského klášterního pivovaru Sv. Vojtěcha. Akciová společnost Gold of Prague investuje do stavebních úprav, pivovarnických technologií, vybavení interiérů a přilehlých restaurací celkem cca 20 mil. Kč.

Český investor hodlá využít zkušenosti z této první investice v Korejské republice při realizaci výstavby velkého pivovaru v korejské průmyslové zóně FOODPOLIS. Zahájení výstavby velkého pivovaru českého typu je plánováno na jaro 2017. Dle informace vedení společnosti Gold of Prague je předpoklad, že investice dosáhne částky 15 mil. USD. Převážná část výroby piva plzeňského typu půjde na korejský trh, nicméně vzhledem ke strategickému umístění investiční zóny v blízkosti přístavu Busan na jihu Korejské republiky, je v plánu i export části produkce do okolních zemí.

Společnost Gold of Prague se již několik let intenzivně zajímá o korejský trh a mimo jiné se zúčastňuje mezinárodních veletržních akcí v Korejské republice. V letech 2015 a 2016 se aktivně zúčastnila mezinárodního potravinářského veletrhu Seoul Food, kde s podporou Velvyslanectví ČR, MZV ČR a MZe ČR nabízela české pivo a dodávky minipivovarů a pivovarů.

Květoslav Sulek
ekonomický rada
Velvyslanectví ČR v Soulu

Více informací na: http://www.mzv.cz/seoul/cz/zpravy_a_udalosti/prvni_ceska_investice_v_korejske.html

Tisknout Vaše hodnocení: