První dodávka českého vína do Korejské republiky

9. 8. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - První dodávka českého vína do Korejské republiky Do Korejské republiky byla dodána první zásilka českého vína, kterou vyvezla společnost Templářské sklepy Čejkovice. Na tomto úspěchu má významný podíl Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Soulu, které na představení českého vinařského sektoru v Korejské republice spolupracovalo s řadou subjektů, mimo jiné též s Ministerstvem zemědělství ČR.

V průběhu letošního roku připravilo Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s moravskými vinaři, reprezentovanými obchodní skupinou nazvanou Wine of Czech, několik propagačních akcí na podporu exportu českého vína do Korejské republiky. Díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí ČR bylo české víno představeno též na české expozici v průběhu mezinárodního potravinářského veletrhu Seoul Food 2016.

Zde se v rámci projektu ekonomické diplomacie, který zorganizoval obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, prezentovali mimo jiné i čeští vinaři. Výsledkem týmové spolupráce všech zainteresovaných stran je první komerční zásilka českého vína, kterou pro korejský trh dodala v červenci letošního roku společnost Templářské sklepy Čejkovice. V další zásilce českého vína pro Jižní Koreu bude rovněž víno z Vinařství Sonberk.

ZÚ Soul hodlá v propagaci českého potravinářského sektoru na korejském trhu nadále pokračovat. Součástí této podpory je mimo jiné též spolupráce a výměna informací nejen s významnými korejskými institucemi, jako je např. Asociace korejských dovozců KOIMA, ale též s krajanskou komunitou, menšími korejskými dovozními firmami, českými restauracemi v teritoriu apod., které se na zastupitelský úřad často obracejí se žádostmi o pomoc.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek