První Regionální výstava českého obranného průmyslu v Burkině Faso

1. 6. 2017 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - První Regionální výstava českého obranného průmyslu v Burkině Faso Náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký společně s ministrem obrany Jean-Claude Bouda otevřeli v hlavním městě Burkina Faso Ouagadougou historicky první regionální výstavu českého obranného průmyslu. Jednalo se tak o vyvrcholení dlouholeté snahy české diplomacie rozvinout spolupráci zejména v obranné a obranně-průmyslové oblasti.

Oficiálního zahájení výstavy se kromě náměstka Lukáše Kauckého účastnil za českou stranu náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, první zástupce náčelníka generálního štábu generálmajor Jaroslav Kocián a početná delegace zástupců obranného průmyslu. Za Burkinu Faso byli přítomni ministr obrany Jean-Claude Bouda, státní ministr pro veřejnou bezpečnost Simon Compaoré, náčelník generálního štábu brigádní generál Oumarou Sadou a odhadem 250 představitelů ozbrojených složek a útvarů ministerstva vnitra.
 
Výstava byla zaměřena na prezentaci českých výrobků a technologií obranného a bezpečnostního průmyslu s cílem nabídnout pomoc a prostředky při řešení bezpečnostní problematiky regionu subsaharské Afriky a možnost budoucí spolupráce zejména v oblasti boje proti terorismu a nelegální migrace.
 
Český obranný průmysl byl na výstavě zastoupen společnostmi Česká zbrojovka Uherský Brod, LOM TRADE Praha, Czechoslovak Group, Omnipol, Defence Solution, Czechoslovak Group, Excalibur, Gared, ITDS Consulting, Mesit Defence, SVOS, TVT-Europe, TACTICWARE, Military Solutions a Defcon.

Samotná výstava byla spojena i s praktickými ukázkami a podrobnou technickou prezentací výrobků a technologií v několika blízkých lokalitách. Kromě vojenské techniky se v průběhu výstavy prezentovaly i výrobky společnosti ZETOR s cílem nabídnout pomoc a spolupráci v zemědělském sektoru.

NMO T.Kuchta + NMO BF J.C.Bouda + MVB BF S.Compaoré

NMO T. Kuchta, NMO BF J.C.Bouda, MVB BF S.Compaoré

 
Výstava byla prezentována v místních médiích TNB (Télévision nationale du Burkina) a v deníku SIDWAYA, který patří mezi nejdůvěryhodnější deníky v Burkina Faso. Po skončení výstavy požádali zástupci médií členy oficiální delegace o krátké rozhovory a následně oslovili vystavovatele.
 
Vzhledem k početné účasti vrcholných představitelů složek ministerstva obrany a ministerstva vnitra Burkina Faso, místních zástupců soukromého sektoru v obranném a bezpečnostním průmyslu, lze předpokládat, že výstava splnila svůj účel a mohla by být začátkem perspektivní a dlouhodobé spolupráce v této oblasti.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Akkře (Ghana). Autor: Tomáš Zázvorka, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek