PTT Global Chemical plc (PTTGC) investuje do vědy a výzkumu

10. 8. 2015

  • Země: Thajsko
  • Datum zveřejnění: 05.08.2015

Ilustrační obrázekPTT Global Chemical Plc (PTTGC), největší thajská petrochemická společnost, otevřela nové vědecké a inovační centrum v Rayongu. Do výstavby tohoto centra na celkové ploše 4000 m2 společnost investovala za poslední tři roky téměř 9 miliard THB. PTTGC je nyní připravena stát se vedoucím regionálním výrobcem „zelených“ chemických produktů a speciálních plastů. Společnost zaměstnává 221 výzkumných pracovníků a vlastní více než 700 patentů, které byly za poslední tři roky zaregistrovány ve 30 zemích. Vědecké a inovační centrum PTTGC zahrnuje laboratoře, testovací jednotky a pilotní závod na bio-plasty. Centrum si klade za cíl stát se předním výzkumným pracovištěm zaměřeným na speciální plasty, bio-plasty a plasty s vysokou přidanou hodnotou, jako např. balicí materiály z bio-plastů na prodloužení trvanlivosti ovoce a zeleniny, bio-degradabilní plastové tašky a oděvy vyrobené z bambusových a kukuřičných vláken. Centrum nyní vyvíjí technologii na výrobu bio-plastů ze zkažené rýže, jejíž velké zásoby zůstaly ve skladech po celé zemi následkem podpůrného programu na pěstování rýže minulé vlády.

PTTGC také dokončuje přípravu nového bio-petrochemického komplexu v hodnotě 5 miliard THB (cca 3,6 miliardy CZK) a plánuje zahájení jeho výstavby do konce letošního roku. V současné době společnost zpracovává studii proveditelnosti na výrobu bio-petrochemických produktů včetně biopaliv. Tento nový komplex bude umístěn v centrálním Thajsku na ploše 320 ha a bude zahrnovat zpracování cukrové třtiny, výrobu etanolu, bio-plastů a elektrárnu na biomasu. Výstavba projektu by měla trvat dva roky.

PTTGC rovněž plánuje postavit novou jednotku na výrobu polyuretanu v průmyslové zóně Map Ta Phut v provincii Rayong. Podrobnosti o projektu v hodnotě 900 mil. USD mají být oznámeny v průběhu srpna.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku.

Tisknout Vaše hodnocení: