PZL Mielec a Aero Vodochody – smlouva na dodávku kokpitů pro vrtulníky Black Hawk

25. 10. 2012

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 22.10.2012
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Česká firma Aero Vodochody dodá polské společnosti PZL Mielec 50 kokpitů pro bojové vrtulníky S-70i Black Hawk. Firmy podepsaly kontrakt na leteckém veletrhu v Berlíně.

Podle Janusze Zakręckého, předsedy PZL Mielec, je podepsání kontraktu další etapou budování řetězce subdodavatelů pro výrobu bojového vrtulníku. Zdůraznil také, že díky spolupráci s českou firmou dochází ke zvýšení bezpečnosti a snížení nákladů spojených s dodávkami kokpitů. Polská společnost již v minulosti s Aero Vodochody spolupracovala a tento kontrakt je pokračováním obchodních vztahů.

Smlouva předpokládá, že firma Aero Vodochody do roku 2017 dodá minimálně 50 kokpitů pro vrtulník Black Hawk. První kokpit by polská společnost měla převzít v roce 2013.

PZL Mielec je největším výrobcem letadel a vrtulníků v Polsku. Od roku 2007 firma patří ke koncernu Sikorsky Aircraft Corporation. Koncern investoval do polské společnosti více než 125 mil. USD. Firma zaměstnává téměř 2,1 tis. zaměstnanců a vyrábí 20 vrtulníků Black Hawk S-70i ročně.

Aero Vodochody je největší český letecký výrobce. Od roku 2000 se orientuje zejména na mezinárodní kooperační programy. V současnosti má téměř 1,5 tis. zaměstnanců.

Sikorsky Aircraft Corporation je největším světovým producentem civilních a vojenských vrtulníků. 

Zdroj: Portál oddělení propagace obchodu a investic Velvyslanectví Polské Republiky v Praze, www.wnp.pl, www.tyden.cz.

Zpracoval kolektiv obchodní mise MPO ve Varšavě.

Tisknout Vaše hodnocení: