Rakousko říká NE geneticky upraveným potravinám

14. 6. 2017

  • Země: AT - Rakousko
  • Datum zveřejnění: 14.06.2017

eko-1240381413-120.jpg20 let a 3 300 potravin bez genetických modifikací. Rakousko platí za zelenou velmoc a její razantně odmítavý postoj vůči genetickým úpravám potravin je známý celému světu. Nyní země bojuje s problémy s enzymy, sójou a žrádlem pro zvířata. Jak bude vypadat budoucnost pro zelenou velmoc?

Potraviny s kontrolním označením „ohne Gentechnik“ (bez genetických úprav) patří v Rakousku mezi nejvíce poptávané. Přesto se toto označení u některých produktů ani neuvádí. „Například ovoce a zelenina vypěstovaná v Rakousku je vždy 100 % bez genetických úprav, ačkoliv nenese toto logo“ říká Florian Faber, ředitel společnosti ARGE Gentechnik-frei.

Problémy se sójou

Do Rakouska se ročně dováží mezi 500 000 a 600 000 tun sóji z Evropy. Používá se především jako krmivo pro prasata. Problém nastává, když je sója dovezena z Ukrajiny, kde se geneticky upravuje. Potom je ohrožena i bio kvalita vepřového masa. Dalším problémem je, že například v USA se modifikovaná sója mícha s bio sójou, což je klasická marketingová strategie. Rakousko se proti takovým taktikám staví odmítavě a snaží se navýšit obrat u geneticky neupravených potravin a tím omezit dovoz těch modifikovaných. Produkty bio a bez genetických modifikací se stávají novým trendem po celé Evropě, což zvyšuje Rakousku exportní kvóty, především pak v Německu jsou tyto produkty silně poptávány. 

Spolek „Dunajská sója“ bojuje za kvalitu sóji v Evropě. Okolo 100 000 tun certifikované sóji, vypěstované v tomto regionu, je již v oběhu. Tento program podporuje pěstování kvalitní, nemodifikované sóji a zaručuje její původ. Výrobky označené „Donau Soya/Europe Soya“ nebo „krmeno dunajskou/evropskou sójou“ ručí za kvalitu, za kterou stojí již zmíněný spolek.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.

Zdroj: Regal 5/2017

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: