Rakouský závod hledá dodavatele mezi českými firmami

9. 2. 2017 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Z českých součástek chce vyrábět nový typ baterií pro elektromobily. Dodavatelské fórum pro Samsung SDI Battery Systems pořádá v rakouském Grazu agentura CzechInvest. Osmnáct českých firem zde nabídne své výrobky i technologie.

czechinvest prezentace samsungAgentura CzechInvest pořádá dnes v rakouském Grazu dodavatelské fórum pro firmu Samsung SDI Battery Systems. Své výrobky a technologie zde představí 18 českých společností, například Kovolit, Tesla Jihlava, Kovolis Hedvikov, ČZ, Linaset, Lakum – KTL, EBAS  a další. Firmy CzechInvest předvybral ze své sektorové databáze dodavatelů, kterou vede od roku 2002.

„Naším důležitým cílem je také zapojení našich firem do dodávek nových výrobků. A v tom hraje klíčovou úlohu naše databáze dodavatelů. Díky ní máme přehled o českých firmách a zprostředkováváme jim zajímavou spolupráci s významnými investory. Investoři zase oceňují kvalitu našich dodavatelů i naše služby, což posiluje naše vztahy a postavení České republiky v rozvoji dalších dodávek i investic,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Za rok 2016 vytvořilo Oddělení rozvoje dodavatelů agentury CzechInvest 107 nabídek českých dodavatelů pro 47 klientů ze 17 zemí světa. Potenciální hodnota kontraktů v nejbližších pěti letech tak dosahuje až 10 miliard korun. Nejvíce poptávek pochází od společností z Japonska, Číny, Velké Británie, USA a Kanady. Nejvíce projektů směřuje do sektorů automotive a elektroniky či elektrotechniky. Nejvyhledávanější firmy jsou ze strojírenského a plastikářského oboru.

V databázi dodavatelů je nyní více než 3 400 českých firem. Bližší informace na www.czechinvest.org/podpora-dodavatelu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek