Ratchaburi Electricity Generating Holding bude investovat 5 miliard US$ do navýšení výrobních kapacit

5. 9. 2017

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 05.09.2017

Ratchaburi Electricity Generating Holding Plc („Ratch“), největší thajský soukromý výrobce elektrické energie kotovaný na thajské burze cenných papírů, plánuje během příštích pěti let investovat 5 miliard US$ na zvýšení instalovaného výkonu na 10 tisíc MW ze stávajících 7500 MW. V současné době je 6500 MW již v provozu a zbývajících 1000 MW je ve fázi výstavby.

Společnost má rozpracovaných několik investičních iniciativ v rozsahu 1002 MW, které zahrnují jak projekty na zelené louce, tak i případné akvizice, a to v Thajsku i v zahraničí. Investice do nových výrobních kapacit budou financovány kombinací vlastního kapitálu a bankovních úvěrů.

Domácí thajský trh je po mnoho let saturován v důsledku intenzivní konkurence, která nutí společnost hledat příležitosti v zahraničí. Do roku 2023 firma plánuje zvýšit podíl tržeb ze zahraničních investic na 40 % z 29 % v letošním roce. Ratch rovněž plánuje diverzifikovat svoje podnikání do skladování energie a elektromobilů.

V prvním pololetí 2017 společnost investovala do kombinovaného cyklu na zemní plyn v Indonésii, solární elektrárny v Austrálii a vygenerovala tržby ve výši 23,12 miliard THB (cca 700 mil. US$).

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: