Ratingová agentura Standard & Poor’s zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Korejské republiky

9. 8. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Ratingová agentura Standard & Poor’s zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Korejské republiky Ministerstvo pro strategii a finance Korejské republiky potvrdilo dne 8. srpna 2016, že ratingová agentura Standard & Poor’s zvýšila rating Korejské republiky z AA- na AA. Podle jihokorejského ministerstva je důvodem především stabilní ekonomický výhled země, flexibilní fiskální a měnová politika a celkově příznivé politické prostředí v zemi.

Důvodem zvýšení ratingu je i skutečnost, že Korejská republika vykazovala v posledním období lepší hospodářské výsledky než většina ostatních ekonomik s vysokými příjmy. Pokud by se geopolitické napětí na korejském poloostrově výrazně nezhoršilo, mohl by se tento pozitivní výhled udržet po dobu následujících dvou let. Korejská republika má nyní o jeden stupeň vyšší hodnocení než např. Čína, nebo o dva stupně vyšší než Japonsko.

Zatímco ostatní velké země v regionu jako Austrálie, Japonsko a Čína měly své ratingy degradované uprostřed rostoucí nejistoty v globální ekonomice, zvýšení ratingu Korejské republiky odráží relativní stabilitu jihokorejské ekonomiky. Tato stabilita je však velice křehká a závislá především na vývoji ekonomik Číny, ASEAN, USA, EU a Japonska, kam směřuje převážná část korejského exportu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek