Recept na udržitelný rozvoj měst v Praze představí světoví experti i čeští urbanističtí odborníci

8. 3. 2016 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

motiv článku - Recept na udržitelný rozvoj měst v Praze představí světoví experti i čeští urbanističtí odborníci Během regionální konference Evropský Habitat na téma Bydlení v životaschopných městech se v Praze představí světoví urbanističtí experti i zástupci českých institucí a akademické půdy. Mexický expert na územní plánování David Ortega, dánský architekt Jan Gehl či bývalý hlavní architekt Moskvy Alexandr Kuzmin jsou některá z hlavních jmen Evropského Habitatu. Zástupci ČVUT ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj povedou Fórum na téma budoucnosti sídlišť. Budou také představeny české programy na podporu bydlení.

Během konference Evropský Habitat v Praze vystoupí přední světoví experti v oblasti urbanismu. Účast přislíbil David Ortega, slavný mexický architekt a spoluautor územního plánu metropole Mexico City i prof. Jan Gehl, dánský architekt a spoluzakladatel ateliéru Gehl Architects – Urban Quality Consultants a emeritní profesor urbanismu na Škole architektury Královské dánské akademie krásných umění v Kodani. Jan Gehl ve svých odborných pracích řeší hlavně obyvatelnost měst a jejich působení na lidi.

„Jednotlivé příspěvky konference Evropský Habitat by měly být přínosem a případně i návodem, jak postupovat v hledání vize dalšího rozvoje měst v České republice,“ říká Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj. V budoucnu by mělo docházet prioritně k zahušťování zástavby, ne k nekontrolovanému záboru další půdy a rozšiřování městských aglomerací.

Pozvání na Evropský Habitat přijal také bývalý hlavní architekt Moskvy, Alexandr Kuzmin, který je autorem moderní moskevské čtvrti Moskva – City, která byla prvním projektem, kde moderní výškové stavby nahradily původní starou tovární zástavbu. Moskva City je příkladem city developmentu, tedy rozvoje místa, kde vznikla obchodní, administrativní a současně zábavu poskytující čtvrť. Moskva City je prvním místem, kde v ruské metropoli byly postaveny stavby s výškou až 340m a v době plánování a schvalovacího procesu byla nově vznikající část města velmi diskutovaným tématem.

Zásadní význam budou mít během konference i vystoupení českých zástupců z Českého vysokého učení technického na téma Budoucnost českých sídlišť, paralelní akce pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj s názvem Státní podpora bydlení v České republice nebo WIN-WIN Partnerství veřejného a soukromého sektoru ve 21. století připravené Institutem pro plánování a rozvoj Prahy a společností reSITE.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek