Rejstříky právnických a fyzických osob v Ruské federaci

20. 10. 2008 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Vedením federálních databází Jednotného státního rejstříku právnických osob a Jednotného státního rejstříku fyzických osob je pověřena Federální daňová služba Ruské federace. Ta v souladu se schválenými Pravidly poskytování údajů v elektronické formě poskytuje otevřené a přístupné údaje o právnických a fyzických osobách.

Údaje jsou poskytovány s výjimkou osobních údajů fyzických osob obsažených v jejich pasu, informací o účtech a místu trvalého bydliště. Potvrzení o registraci (http://egrul.nalog.ru/fns/) jednotlivých právnických subjektů je možnost získat bez poplatku.

Pro získání výpisů je nutno se zaregistrovat na stránkách Federální daňové služby RF, seznámit se s pravidly, vyplnit žádost a zaplatit požadovaný poplatek. Teprve poté je získáno heslo pro přístup k databázi.

Mimo Federální daňové služby RF je možné výpis získat i prostřednictvím různých komerčních subjektů. Standardně tuto službu za úplatu nabízí Obchodně-průmyslová komora RF. V případě regionů se lze obracet nejlépe na regionální průmyslové komory. Například Obchodně-průmyslová komora Moskvy nabízí o moskevských firmách jak bezplatnou informaci všeobecného charakteru, tak podrobnou (struktura společnosti, její činnost, ekonomické ukazatele, zahraničně-obchodní činnost /objemy, hodnota, partneři, dynamika rozvoje/) za úhradu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek