Rekordní počet německých nákupčích se setká s českými dodavateli na Sourcing Day Tschechien v Plzni

27. 5. 2016

  • Země: Německo
  • Datum zveřejnění: 24.05.2016

V Plzni se 24. května uskuteční 6. ročník česko-německé kooperační burzy Sourcing Day Tschechien, kterou pořádá agentura CzechTrade. České firmy zde budou jednat o spolupráci s nákupčími šestnácti významných německých firem, mezi které patří například firma Schmitz Cargobull, výrobce návěsů pro nákladní auta, společnost HAMM, která se zaměřuje na stavební techniku, nebo známý německý výrobce topení a klimatizací, firma Viessmann.

ilustrační obrázekCelkem 80 převážně strojírenských firem absolvuje celkem 250 termínovaných jednání. Všechny již prošly předvýběrem ze strany nákupčích a mají tedy velkou šanci uspět. „Německá ekonomika je aktuálně ve slušné kondici, což se odráží i ve zvýšeném zájmu německých firem o spolupráci s českými výrobci. Do Plzně tak letos přijede rekordní počet šéfů nákupu firem s miliardovými obraty,“ říká Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu, který akci organizuje společně s pražskou centrálou.

„CzechTrade se letos více zaměřuje na pořádání dodavatelských fór typu sourcing days. Podařilo se nám již představit desítky českých firem z různých oborů nákupčím nejen z Německa, ale i z Velké Británie, Švédska, Polska nebo Mongolska,“ dodává Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Díky účasti na předchozích ročnících Sourcing Day Tschechien v Plzni české firmy získaly zakázky za stovky milionů korun. Nové kontrakty uzavřely například podniky CPOS, DIKRT, Kadlec kovovýroba nebo H.T.P.

„Naše společnost se akce účastní opakovaně. Díky tomu se nám v minulých letech podařilo uzavřít obchody již se třemi německými firmami. Tato setkání považuji za jeden z nejsmysluplnějších druhů pomoci ze strany státu,“ říká Jan Tománek, obchodně výrobní ředitel firmy H.T.P ze Žirovnic, která se zaměřuje na zakázkovou strojírenskou výrobu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu. 

Tisknout Vaše hodnocení: