Rekordní růst prodejů automobilky ŠKODA v Irsku v roce 2016 a smělé plány pro rok 2017

6. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Rekordní růst prodejů automobilky ŠKODA v Irsku v roce 2016 a smělé plány pro rok 2017 V roce 2016 ŠKODA Ireland, která zaujímá dominantní postavení mezi českými exportéry do Irska, prodala na místním trhu rekordních 9 500 nových vozidel, což znamená meziroční zvýšení prodeje o 20,5 % (po Itálii druhé největší navýšení v EU). Podíl vozů ŠKODA na irském automobilovém trhu dosáhl 6,5 % a již druhým rokem je 6. nejprodávanější značkou v zemi.

Za tímto úspěchem stojí zastoupení ŠKODA Ireland na irském trhu a jeho aktivity v roce 2016. Za všechny lze jmenovat dokončení nové vizuální prezentace sítě všech 27 prodejců v Irsku, která probíhala rok a půl a společnost do ní investovala 12,5 mil. EUR, 50% nárůst financování nákupů nových vozů z půjček nabízených automobilkou Škoda a nová televizní reklama, historicky poprvé natočena v Irsku, která je určena výhradně pro irský trh se závěrečným sloganem „ŠKODA Made for Ireland“.

V roce 2017 ŠKODA Ireland hodlá prodat 10 100 vozů a stát se pátou nejprodávanější značkou v Irsku. K naplnění tohoto záměru má napomoci novinka ŠKODA KODIAQ a nový model ŠKODA OCTAVIA.

Začátkem února 2017 jeden z nejsilnějších prodejců Škody v Irsku, Spirit ŠKODA, zorganizoval v Dublinu rozsáhlou propagační akci modelu KODIAQ (první dodávky na irský trh budou realizovány v březnu 2017). Velký zájem o tuto novinku naznačuje, že by tento model měl najít své významné místo na místním trhu. Napomoci k tomu by měl rostoucí zájem irských spotřebitelů o vozy SUV.

Velvyslanectví ČR v Irsku a ŠKODA Ireland dlouhodobě udržují těsné kontakty a rozvíjejí vzájemně výhodnou spolupráce. Výsledkem této spolupráce je mimo jiné i fakt, že všechny služební osobní vozy velvyslanectví pocházejí z mladoboleslavské automobilky.

Celkový prodej nových automobilů na irském trhu konstantně roste. V roce 2016 byl zaznamenán meziroční růst o 17,5 %, prodalo se 146 672 vozů, což je nejvyšší počet za posledních osm let. Lze proto očekávat, že se ambiciózní cíle ŠKODA Ireland na irském trhu pro rok 2017 podaří realizovat.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dublinu (Irsko). Autor: J. Hušner, rada – vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek