Rekordní veletrh obranářského průmyslu DSA 2016 v Kuala Lumpur

26. 4. 2016

  • Země: Indonésie
  • Datum zveřejnění: 25.04.2016

Za rekordního zájmu vystavovatelů, ale i široké veřejnosti se konal 18. až 21. dubna v malajské Kuala Lumpur 15. ročník Defence Services Asia (DSA). Mezinárodní veletrh obranného průmyslu se organizuje v Malajsii již od roku 1988 a je svým významem podobný jako INDODEFENCE v Jakartě. Velké společné stánky tentokrát mělo 29 zemí, přičemž vystavovalo 1 200 firem z 60 zemí.

Význam české účasti na tomto veletrhu mimořádně podpořila i osobní přítomnost náměstka ministra obrany pana Tomáše Kuchty a náčelníka generálního štábu Armády České republiky pan Josefa Bečváře.

V rámci společného stánku České republiky na ploše 130 m2 zastřešeném agenturou CzechTrade se představilo odborníkům z Malajsie, ale i z ostatních zemí převážně Jihovýchodní Asie, celkem 11 českých firem. Celkově se na této akci podílelo 36 reprezentantů českých subjektů.

Největším vystavovatelem na stánku České republiky byla firma Omnipol, která zde představila především pasivní radiolokátory dceřiné firmy ERA a inovovanou verzi letadel L-39 NG z Aera Vodochody. Omnipol nabízel rovněž letadla L-410 UVP E-20 z produkce Aircraft Industries Kunovice.

Tradičním vystavovatelem na tomto veletrhu byly firmy MESIT Defence a MESIT Aerospace, rovněž jako uherskobrodská Česká zbrojovka a.s. Velký zájem byl rovněž o produkty firmy MEOPTA, Sellier Bellot, AVEC CHEM a LANEX.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Jakartě.

Tisknout Vaše hodnocení: