RENOMIA úspěšně vstoupila na rumunský trh

4. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - RENOMIA úspěšně vstoupila na rumunský trh Dne 4. dubna 2016 člen výkonného výboru a spolumajitel přední pojišťovací makléřské společnosti ve střední Evropě Renomia Pavel Nepala představil v reprezentačních prostorech hotelu InteContinental v Bukurešti společně se svým rumunským partnerem Gheorghem Gradem novou společnost Renomia-Srba Broker de Asigurare.

Renomia v této rumunské firmě, která patří mezi důležité hráče na zdejším pojišťovacím trhu, koupila 51% podíl. Cílem akce, na které se spolupodílelo Velvyslanectví v Bukurešti, bylo zástupcům významných firem a korporací představit novou společnost a její produkty.

Do Rumunska Renomia vstoupila prostřednictvím akvizice SRBA Broker de Asigurare, jednoho z významných místních pojišťovacích makléřů. Společnost SRBA patří mezi známé rumunské společnosti a na zdejším trhu působí již od roku 1998. V Rumunsku má 2 vlastní a 21 franšízových poboček. V současné době je na patnáctém místě mezi pojišťovacími makléři. Více než 60 % jejích obchodů tvoří korporátní pojištění. A právě Renomia po ukončení akvizičního procesu získala v této společnosti většinový podíl (51 %).

Dle vyjádření spolumajitele společnosti Renomia Pavla Nepaly a ředitele pro mezinárodní vztahy Marka Kalbace chtějí v Rumunsku rozvíjet služby společně s rumunskými partnery, ale také postupně zde investovat do růstu společnosti a přinést další know-how pro klienty a zaměstnance. Po tomto strategickém spojení bude v rámci společnosti Renomia působit ve střední Evropě přes 1000 spolupracovníků.

Zahájení akce byli kromě představitelů významných společností přítomni také zástupci rumunského parlamentu, diplomatického sboru, ekonomických ministerstev, hospodářských komor a asociací, kteří vysoce ocenili dosavadní působení českých firem na rumunském trhu, zejména pak jako investorů. „Je potěšitelné, že další česká firma vstoupila do Rumunska a zařadila se v daném segmentu mezi významné hráče na zdejším trhu,“ uvedl ve svém úvodním projevu rada-vyslanec Velvyslanectví České republiky v Bukurešti Milan Peprník.

Program byl vhodně doplněn i o hudební jazzovou vložku a ochutnávku výrobků tradiční kuchyně a piva. Česká makléřská pojišťovací společnost Renomia se postupně rozšiřuje na Balkán. Koupila m. j. majoritní podíl v maďarské makléřské společnosti Polip a tím si otevřela cestu i do Srbska. Setkání s novou společností, během kterého probíhala řada významných jednání, se těšilo zájmu asi 100 hostů. Účastníci akce ocenili především její marketingovou a organizační úroveň.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek