Republika Tatarstán a ČR podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci

18. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Páté zasedání Společné pracovní skupiny pro obchodně-ekonomickou spolupráci mezi Českou republikou a Republikou Tatarstán (RF) dnes bylo završeno podepsáním dohody o vzájemné spolupráci.

Českou delegaci na jednáních vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba, delegaci Republiky Tatarstán předsedal místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Albert Anvarovič Karimov.

Předmětem jednání byly aktuální situace a perspektivy rozvoje vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Republikou Tatarstán.

Republika Tatarstán jednoznačně patří mezi nejrozvinutější regiony Ruské federace s velkou perspektivou rozvoje, danou průmyslovou základnou i nerostným bohatstvím regionu. Jde o zajímavé a perspektivní teritorium pro české exportéry. Obrat vzájemného obchodu v roce 2015 činil zhruba 89 milionů dolarů, z toho český export představoval 43 milionů dolarů. Jen za první pololetí tohoto roku český export dosáhl objemu téměř 36 milionů dolarů, což představuje 83,5 % loňského celoročního objemu.

Během zasedání obě strany prezentovaly perspektivní projekty ve stádiu realizace i rozpracované podnikatelské záměry. O zájmu podnikatelské sféry o spolupráci svědčí účast čtrnácti významných českých a tatarstánských podnikatelů na tomto zasedání.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek