Roadshow Bowman Power Group přinesla českým strojírenským firmám nové možnosti

29. 2. 2016 | Zdroj: CzechTrade

motiv článku - Roadshow Bowman Power Group přinesla českým strojírenským firmám nové možnosti Zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Londýně připravila dodavatelské fórum pro společnost Bowman Power Group, světového lídra v oblasti technologií rekuperace odpadové tepelné energie a její transformace na elektřinu. Během čtyř lednových dnů zástupce společnosti Bowman Power Group navštěvoval provozovny lokálních strojírenských a elektrotechnických firem.

Roadshow navazovala na úvodní setkání na půdě ministerstva průmyslu a obchodu, kde se nákupčí Bowman Power Group sešli se zástupci deseti předem vybraných českých podniků. Společnost hledá dodavatele, kteří dokážou vyrobit netradiční složitá strojírenská a elektrotechnická řešení na zakázku, a to v oblastech turbodmychadel, turbogenerátorů a elektroniky pro elektrické pohony.

„Technologie společnosti Bowman Power Group je zcela unikátní a byla úspěšně odzkoušena a implementována například světovým gigantem v oblasti dieselových motorů, firmou Cummins. České podniky tak získaly možnost spolupráce s firmou, která má před sebou velký růst,“ říká Martin Macourek, ředitel zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Londýně.

Zástupce britské firmy postupně navštívil provozovny podniků ČZ Strakonice, Telčské Strojírny, VUES Brno, Aroja, Componenta Perfecta, Modikov, TOS Hulín, Foundry & Machining, Teneo a SOPO. Osobní návštěva se ukázala pro české firmy velmi přínosnou, protože v několika případech vedla ke změně původně negativního stanoviska nákupčích. Milým překvapením pak byl zájem o výrobky, o kterých se původně v rámci této cesty neuvažovalo, a to například v oblasti průmyslových konektorů.

„Je zřejmé, že zástupci Bowman Power Group přijeli do Čech nejen za účelem optimalizace nákladů, ale především s cílem nalézt tu partnery, kteří dokáží pomoci s vývojem složité technologie. To poukazuje na dobré jméno českého strojírenství i na skvělou práci našeho londýnského zastoupení, kterému se podařilo přesvědčit reprezentanty firmy o jeho výjimečnosti,“ dodává Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

Zvolené podniky nyní čeká příprava konkrétní nabídky pro Bowman Power Group. Společnosti, se kterými budou jednání nadějně pokračovat, zástupci britské firmy prostřednictvím agentury CzechTrade navštíví znovu.

„Dodavatelské fórum, které agentura CzechTrade realizovala, pro nás bylo velmi produktivní. Za účelem posílení vzájemné spolupráce jsme navštívili i několik vybraných podniků. Celá akce byla nejen skvěle zorganizovaná, ale také do detailu naplánovaná a promyšlená. Všechny oslovené společnosti přesně odpovídaly potřebám a očekáváním Bowman Power Group. Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným, jejich snaha z nich tvoří přínos nejen pro agenturu CzechTrade ale i pro celou zemi,“ dodává Carlos Da Cunha, Head of Procurment & Supply chain, Bowman Power Group.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek