RoboValley a Chrysalix Venture Capital oznámily nový Fond pro robotiku v Nizozemsku

13. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V návaznosti na nizozemské aktivity směrem k fondům rizikového kapitálu a na dlouhodobé úspěšné fungování Delft University of Technology a zejména TU Delft Robotics Institute se firma Chrysalix společně s vědecko-výzkumnou organizací RoboValley rozhodly založit nový Fond pro robotiku ve výši 100 mil. EUR.

Fond vznikl s cílem spravovat 100 mil. EUR za účelem podpory a rozvíjení globální robotické revoluce a komercializace nových industriálních inovací. Již dnes v RoboValley pracuje více než 170 vědeckých pracovníků z různých oborů, kteří však mají jedno společné – zaměření na roboty a inovace spojené s robotikou. „Chrysalix zase přináší svou expertízu v přeměně průlomových inovativních řešení v komerčně úspěšné společnosti a produkty prostřednictvím svých kapitálových a průmyslových sítí“, zdůrazňuje Arie van den Ende, výkonný ředitel, RoboValley. Další důležitou postavou, která stojí za tímto projektem, je český profesor Robert Babuška, vědecký ředitel TU Delft Robotics Institutu.

RoboBusiness Europe, největší evropský robotický kongres, se bude konat příští rok (20.-21.4.2017) v Delftu - RoboValley.

Necelé dva roky po svém vzniku se RoboValley představí nejširší odborné a obchodní veřejnosti – prostřednictvím RoboBusiness Europe. Delft se tak promění v město robotů – ‘RoboCity’. Návštěvníci se budou setkávat s roboty na každém kroku – např. s robotickými vozítky „WEpods“ na nádraží nebo s létajícími drony v centru města. Tématem kongresu bude ‘Robotics for Life’, s odkazem na 175. výročí Delft University of Technology, které bude oslavováno mottem ‘Technology for Life’.

Bylo by samozřejmě pěkné a symbolické, kdyby se českým vědcům a inovativním firmám podařilo se zapojit do projektů RoboValley, ať již přímo nebo prostřednictvím účasti na kongresu RoboBusiness Europe. Přítomnost a postavení prof. Babušky dokazuje, že to možné je.

Další informace: www.robovalley.com

Roman Holý, ekonomický diplomat, ZÚ Haag

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek