Rodinné firmy vyžadují od bank nižší poplatky a osobní přístup

12. 9. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Rodinné firmy vyžadují od bank nižší poplatky a osobní přístup Každá desátá rodinná firma v Česku zvažuje změnu banky, ve většině případů je to z důvodu poplatků. Dalším důvodem, proč by firmy banku vyměnily, je pocit, že si jich jako klienta neváží. Naopak, hlavním důvodem pro odchod není většinou nespokojenost s nabízenými produkty. Vyplývá to z průzkumu, který vyhotovila agentura IPSOS v rámci projektu Equa bank Rodinná firma roku.

Nové banky obsluhující segment malých a středních podniků si vytvářejí své místo na trhu a majitelé rodinných firem je ve srovnání s velkými bankami považují za mnohem vstřícnější. Vyslovilo se tak 41 % firem ze 400 oslovených. Opustit stávající banku zvažuje přibližně desetina tuzemských rodinných firem, přičemž hlavním důvodem jsou poplatky, ale i neosobní přístup bank. Pouze 9 % z nespokojených klientů jsou naopak ti, kterým nevyhovuje nabídka produktů.

„Segment rodinných firem je vůči svým bankám relativně věrný, nejméně věrní jsou pak živnostníci a malé firmy. Z nich změnu banky zvažuje zhruba každý druhý takový klient. Mnozí tak již učinili, přičemž stále častěji přecházejí k novým bankám. To potvrzuje i fakt, že za poslední rok narostl počet našich klientů o 50 %,“říká Luboš Janoušek, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

Rodinným firmám se přitom v České republice daří. Více než polovina z nich očekává v následujících letech růst tržeb, naopak poklesu se obává jen každá desátá firma. Právě status rodinné firmy je podle dvou třetin z nich jejich hlavní konkurenční výhodou. Mimo jiné také proto, že spolupráce s rodinnými podniky budí u dodavatelů, odběratelů, zaměstnanců nebo bankéřů větší důvěru. O tom je přesvědčena téměř polovina rodinných firem.

Přihlašte se do soutěže. Do konce září

„Cílem soutěže Equa bank Rodinná firma roku je pomoci rodinným firmám v dalším růstu, ocenit ty nejlepší, motivovat je do další práce a zároveň také upozornit širokou veřejnost na existenci a výhody těchto podniků,“ komentuje důvody generálního partnerství soutěže Equa bank rodinná firma roku Janoušek.

Do soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2016 se mohou firmy hlásit do 30. září
.

Vítěze vybírá odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti, aj. Od roku 2014 si vítěze vybírá také veřejnost, a to v kategorii Cena veřejnosti.

Stejně jako v loňském roce je organizátorem soutěže Asociace malých a středních podniků ČR, generálním partnerem Equa bank a partnery ocenění společnosti Deloitte Advisory, LeasePlan a letos nově i společnost AMWAY, která se řadí k největším společnostem přímého prodeje na světě.

Harmonogram 5. ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku

  • 25. 5. 2016 – Zahájení dalšího ročníku EBRFR
  • 25.5. 2016 až 30.9.2016 – Přihlašování firem do soutěže
  • 1. polovina října 2016 – Výběr vítězů odbornou porotou a firem pro hlasování veřejnosti
  • 17.10.2016 až 31.10. 2016 – Hlasování veřejnosti
  • 15.11.2016 – Den podnikatelů ČR, slavnostní vyhlášení vítězů a Ceny veřejnosti.


Více informací o hlasování veřejnosti a soutěži Equa bank Rodinná firma roku se dozvíte na webových stránkách: www.rodinnafirmaroku.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek