Rostoucí zájem tchajwanských investorů o Českou republiku

26. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Rostoucí zájem tchajwanských investorů o Českou republiku Dne 24. října 2016 se v rámci projektu ekonomické diplomacie uskutečnil investiční seminář o příležitostech pro tchajwanské potencionální investory v České republice. Akce byla dle vyjádření účastníků mimořádně úspěšná.

Přes třicet tchajwanských firem mělo možnost seznámit se s investičním prostředím a příležitostmi v České republice vč. investičních pobídek a dalších služeb. Česká republika byla představena jako atraktivní země s rostoucí ekonomikou, transparentním právním systémem, strategickou geografickou polohou a dlouholetou průmyslovou tradicí.

Pokud jde o polohu České republiky, poskytuje příležitost rozšířit budoucí podnikání zahraničním investorům do okolních vyspělých trhů jako je Německo či Rakousko. Zároveň v současné době řada zahraničních investorů z těchto států se stále častěji přesouvá do České republiky z důvodů nižších nákladů na výrobu, kvalitního vzdělání a jazykových dovedností zaměstnanců či vyspělé infrastruktury.

Tchajwanským firmám byl na semináři rovněž představen právní systém a podmínky pro vstup zahraničních investorů do ČR, což je pro potenciální zahraniční investory klíčový faktor při jejich rozhodování kam investovat. Přítomnost a prezentace agentury CzechInvest a firmy Schaffer&Partner byla tedy klíčová.

Dva zástupci tchajwanských firem, které mají zkušenosti s investováním a obchodováním s českými firmami, sdílely tyto poznatky s ostatními účastníky semináře. Jedním znich byla firma Lemtech, tedy firma která v příštím roce plánuje zahájit výrobu kovových výlisků a součástek v logistickém centru u Jihlavy.

Rostoucí zájem tchajwanských firem o český trh je evidentní. Na semináři proběhla plodná diskuze o oblastech, do kterých by tchajwanští investoři mohli v současné době investovat. Česká ekonomická a kulturní kancelář Tchaj-pej s agenturou CzechInvest identifikovaly následující sektory za prioritní: automobilový sektor (automobilové díly/součástky; elektrická vozidla atd.); energetický sektor; přesné strojírenství či dopravní strojírenství; ICT a elektrotechnický sektor.

Seminář se uskutečnil v rámci podpory ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR a agentury CzechInvest.

Účastníci semináře

Účastníci semináře

Účastníci semináře 3

Účastníci semináře

Informace poskytnuta Českou ekonomickou a kulturní kanceláří v Tchaj-peji (Tchaj-wan). Autorka: Eva Pigová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek