Europoslanci schválili rozpočtové absolutorium za rok 2014

28. 4. 2016 | Zdroj: Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE)

Evropský parlament dnes schválil rozpočtové absolutorium, respektive kontrolu implementace rozpočtu Evropské unie za rok 2014.

Vedle schválení výdajů evropského rozpočtu navrhli poslanci Komisi zaměřit se při vynakládání evropských peněz na výsledky. To znamená, aby programy a projekty financované rozpočtem EU dosahovaly stanovených cílů. Současně je třeba, aby projekty byly v souladu s politikami EU a aby fungovala synergie mezi všemi dostupnými zdroji v oblastech jako sousedská politika, vnější pomoc a řešení nezaměstnanosti mladých.

Poslanci doporučili Komisi, aby rozpočet EU byl dostatečně flexibilní a dokázal tak reagovat na nepředvídatelné události jako migrační krize. V neposlední řadě poslanci apelovali na Komisi s cílem předcházet chybám v rizikových oblastech. Udělení rozpočtového absolutoria odmítli poslanci již pošesté u Rady EU a Evropské Rady, zpoždění udělení také nabralo absolutorium tří PPP projektů Artemis, ENIAC a Fusion for Energy a agentury pro ITER. Zprávu připravila poslankyně Martina Dlabajová (ALDE/ANO).

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek