Rozvoj maloobchodu

20. 8. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 17.08.2017

Ekonomické soutěžení mezi Indií a Čínou pokračuje v mnoha oblastech, nejinak tomu je i v případě rozvoje maloobchodu. Indie poprvé dosáhla v posledních šesti měsících nejvyšší hodnoty indexu globálního rozvoje maloobchodu, když právě předstihla Čínu. Uvedený index vyjadřuje aktuální růst maloobchodu. V Indii dosáhl index GRDI hodnoty 70,1. Je výsledkem růstu ekonomiky a růstu silné spotřeby především ze strany střední příjmové skupiny; do indexu se započítává i uvedení nových značek do maloobchodu, kterých bylo v Indii více než 70, a to na všech největších lokálních trzích v Mumbaí, Dillí a Bengalúru, 7 globálních značek vstoupilo na indický trh v dané periodě.
Růst maloobchodu je charakterizován i velikostí plochy nových maloobchodních ploch, který v Indii za poslední půlrok vzrostl o 150 000 m2. Opět se největší plochy otevřely v trojici měst s největším růstem maloobchodu. Růst indexu je i důkazem zájmu mezinárodních značek o účast na maloobchodu v Indii. Nicméně Indie se logicky celou řadou omezení vstupu zahraničního maloobchodu na indický trh brání; brání tak živobytí mnoha miliónů maloobchodníků, kteří živí svoje rodiny, ale zajišťují obchod v malých sídlech. Vstup maloobchodních řetězců je nadále omezen nutností složení vstupního kapitálu v hodnotě stovek miliónů USD a povinností nabízet v regálech majoritu lokálních značek a produkce.
V sektoru hypermarketů se dařilo značce Big Bazaar, která otevřela nové maloobchodní prostory ve všech velkých městech, maloobchodní síť Pantaloons je příkladem jiné nepotravinářské značky s růstovým trendem. Pozorovateli v oblasti maloobchodu byl zaznamenán výrazný růst zájmu o pronájem maloobchodních ploch na mnohých vesměs známých centrech jako je Connaught Place, Khan Market nebo South Extension v Dillí, Park Street a Elgin Road v Kalkatě; v ostatních oblastech převvužuje stabilní růstový trend.
Zdroj: www.thehindubusinessline.com  17.8.2017.
Zpracoval kolektiv autorů zahraniční kanceláře CzechTrade Begalúru.

 

 

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: