RTA představuje první plně automatizované letecké taxi Volocopter 2X

3. 10. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 03.10.2017

Dvoumístné vozidlo, které je schopné přepravovat cestující bez přímého nebo vzdáleného zásahu člověka, bude RTA využívat k vytvoření první samoobslužné taxi služby na světě.
Generální ředitel a předseda představenstva společnosti RTA, dodal: "Taxi má řadu unikátních funkcí, které zahrnují nejvyšší ochranné a bezpečnostní standardy napříč všemi důležitými součástkami, jako jsou vrtule, motory, zdroj energie, elektronika a řízení letů. Taxi bude poháněné čistou elektřinou a nízkou hladinou hluku, tudíž bude splňovat všechny ekologické zásady. Současná verze prototypu má maximální letový čas přibližně 30 minut při rychlosti 50 km/h a maximální rychlosti 100 km/h.
Výška vozidla je přibližně 2 metry a průměr rotorového ráfku včetně vrtulí je větší než 7 m.
Po implementaci bude systém AAT RTA integrován s existujícími systémy veřejné dopravy SAE, včetně metra, tramvaje, veřejných autobusů a námořních tranzitních vozidel. Taxi bude zpřístupněné veřejnosti pomocí aplikace pro smartphony, která umožní uživatelům rezervovat lety, přijímat referenční údaje rezervace a sledovat trasy létajících taxíků.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: http://www.constructionweekonline.com

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: