Ruská společnost hledá investory pro svůj agro průmysl

20. 7. 2017

  • Země zadání: Rusko
  • Země určení: Rusko
  • Datum publikování: 20.07.2017
Průmyslové obory:
  • Potravinářský průmysl
  • Zemědělství a lesnictví
  • Investice

Popis investiční příležitosti:

Společnost s ručením omezeným “RUSSKOE JABLOKO“ hledá investora pro realizaci pilotního projektu vybudování Agro-průmyslového komplexu (Агропромышленный комплекс - АПК) “RUSSKOE JABLOKO“ s uzavřeným cyklem výroby 600 tun pektinu/ rok, 400 tun inulinu/ rok, džus přímé extrakce 12 000 tun/ rok, 25 000 tun/ rok čerstvých jablek a hrušek vyšší kvality na vlastní výrobu.

Společnost o projektu uvádí:
RUSSKOE JABLOKO je speciálně vytvořená společnost pro Zvláštní Ekonomickou Zónu v Kaliningradské oblasti v Rusku pro realizaci uvedeného projektu a zve investory k účasti na něm.
Potřebná částka investic je od 50 mil EURO (3 000 000 000 RUB) na nákup základních potřeb (půda, výstavba skladu pro ovoce včetně pojistky, závod na výrobu šťáv, kontejnery, závod na výrobu jablečno-hruškové šťávy, dětské stravy/ovocné pyré, pektinu a inulinu) a taktéž vybudování vlastního malého energetického systému trigenerace.
Hlavní aktivita společnosti spočívá v rozvíjení intenzivních průmyslových sadů na území Zvláštních Ekonomických Zóny Kaliningradské oblasti a rekultivace nevyužívané půdy, výroba kvalitních a ekologických potravin (jablka, hrušky, švestky, višně, třešně). Máme také zájem o spolupráci se společnostmi pracujícími ve sféře zpracování ovoce do konzerv, šťáv, sirupů a výroby moštů na základě ovoce.
Zveme k spolupráci investory za různých podmínek. Každému investorovi budou vytvořeny specifuické podmínky spolupráce.
Zákon Ruské Federace o Speciálních Ekonomických Zónách osvobozuje investory od placení daně ze zisku a placení daně z přidané hodnoty na 6 let, dalších 6 let platí taková společnost daň z příjmu a daň z přidané hodnoty v hodnotě 50 % platných sazeb v Ruské Federaci. Kromě toho naše společnost má úlevy na placení dovozního cla na zboží, zařízení a zemědělské stroje (traktory, kombajny, zemědělské zařízení pro sklizeň), dovezených pro vlastní potřebu.

Komentář zahraniční kanceláře:
Záměr a podmínky jsou podle nás nedostatečně definovány, chybí business plán, přesné propočty, záruky, info a kdo za projektem pořádně stojí. To a řadu dalších otázek je v případě zájmu nutné projednat s navrhovateli projektu. CzechTrade je připraven asistovat případným zájemcům o projekt při jednáních a zjišťování nezbytných informací (e-mail: jiri.masata@czechtrade.cz).

Kontaktní informace:

  • Název firmy: OOO RUSSKOE JABLOKO

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: