Ruská společnost Softline vstupuje na IT trh v Brazílii, bude nabízet cloudová řešení v regionech

2. 1. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 31.12.2014
  • Zdroj: Convergência Digital

Softline se rozhodl zaměřit zejména na regiony Brazílie, ve kterých nabídka IT služeb ještě není konkurenceschopná. Do roku 2016 chce společnost v zemi investovat 20 miliónů USD (45 mil. BRL) a rozšířit svůj tým na 70 zaměstnanců. Cloudová řešení budou tvořit hlavní nabídku služeb ruské společnosti v Brazílii.ilustrační obrázek

Dle viceprezidenta zodpovědného za mezinárodní rozvoj společnosti, Igora Petlyakova, byla strategie Softline pro Latinskou Ameriku pečlivě navržena: "Chceme zapustit kořeny. Potřebovali jsme nejdříve pochopit způsob fungování trhu v regionu Latinské Ameriky, to je klíčové pro náš obchodní model. Brazílie a Mexiko vyžadují zvýšenou pozornost, víme, že trh je konkurenční. Nejsme tu proto, abychom se jen ukázali, přišli jsme se stát součástí trhu IT služeb.“ V roce 2015 plánuje společnost vstup na Mexický trh.

První zákazník společnosti je z města Salvador de Bahia na severovýchodě Brazílie. Zde také bude druhá kancelář společnosti po Sao Paulu. Sofline vidí příležitost pro růst zejména v regionech, kde je konkurence v IT službách slabá. Severovýchod Brazílie, zejména malé a střední podniky regionu, jsou tak jedním z hlavních cílů  expanze společnosti v Brazílii.

Společnost plánuje v roce 2015 otevřít další dvě pobočky v Brazílii. Obrat v prvním roce by měl dosáhnout 45 mil. USD, v roce 2016 společnost plánuje dosáhnout obratu 90 mil. USD.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Brazílii.

Tisknout Vaše hodnocení: