Ruská vláda projednala vyčlenění prostředků z rezervního fondu

28. 4. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 28.04.2017

26173828-web.jpg

Vláda se dne 27.4.2017 zabývala otázkou vyčlenění 80 mld. rublů z rezervního fondu pro ministerstvo průmyslu a obchodu na zabezpečení stabilního sociálně-ekonomického rozvoje Ruské federace na rok 2017.

Jedná se především o vyčlenění finančních prostředků ruským automobilovým závodům na úhradu části nákladů s úvěry na realizaci investičních a inovativních projektů.

Počítá se také s vyčleněním prostředků na uhrazení části nákladů výrobcům kolejových dopravních prostředků využívajících přírodní plyn jako palivo, tak i výrobcům prostředků pro veřejnou dopravu a na úhradu části nákladů spojených s nákupem nákladních kolejových vozidel v roce 2017.

Kromě tohomohou  finance získat i výrobci strojů a zařízení pro potravinářský a zpracovatelský průmysl, ale rovněž Ruský fond technologického rozvoje na zavedení moderních technologií a nahrazení importu domácí výrobou.

Prostředky mohou být určeny také na financování nákladů leasingových společností v souvislosti se zajištěním zařízení pro lehký průmysl prostřednictvím finančního leasingu a na uhrazení části nákladů ruským subjektům spojených s výrobou a prodejem pilotních šarží výrobních prostředků.  

Ještě 2,5 miliard rublů přidělí vláda na výstavbu a opravu silnic v regionech jako je Burjatsko, Tyva, Kaliningradská, Rostovská, Kostromská, Rjazaňská i Jaroslavská oblast.

Dalších víc jak pět miliard rublů bylo vyčleněno na zlepšení městského prostředí (peších zón, náměstí, parků a dvorů).

Uvedené informace svědčí o určitém zlepšení ekonomické situace v zemi, bohužel většina těchto prostředků je určena podporu soběstačnosti ruské federace a pouze malá část může souviset s nákupy ze zahraničí (především nedostatkových pokročilých technologií). 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Moskvě.
Zdroj: https://ria.ru/

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: