Ruská vláda zavedla zvláštní režim pro tranzit vybraných druhů zboží

5. 12. 2014 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ruská vláda zavedla zvláštní režim pro tranzit vybraných druhů zboží určeného příjemcům v Kazachstánu a třetích zemích. Tranzit uvedeného zboží přes území Ruské Federace, které je určeno kazašským odběratelům a odběratelům ve třetích zemích, je od 30. listopadu roku 2014 povolen jen přes určené hraniční přechody.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) obdrželo informaci ze Stálé mise ČR v Bruselu, ve které informuje o opatření ruské strany, týkajícího se zavedení zvláštního režimu pro tranzit vybraných druhů zboží (sankciované zboží), určeného příjemcům v Kazachstánu a třetích zemích, které navíc musí mít i zdravotní certifikáty.

O této skutečnosti byla EK oficiálně informována dopisem náměstka ředitele Federální služby pro veterinární a fytosanitární dohled N. Vlasova, který byl adresován řediteli Generálního direktorátu EK pro zdraví a ochranu spotřebitele p. B. Goethemovi.

Upozornění MPO: Uvedený režim se v nejbližší době může změnit, včetně vyjmenovaných hraničních přechodů do RF. O dalším vývoji v této záležitosti bude MPO ve spolupráci se ZÚ Moskva průběžně informovat. MPO uvítá jakékoliv postřehy od českých podnikatelských subjektů z konkrétní praxe.

V přílohách ke stažení uvádíme stručnou anotaci v předmětné věci (hlavní myšlenky z uvedeného dopisu). Zmíněný dopis v ruském jazyce vč. jeho anglického překladu přikládáme, včetně příslušných dokumentů, které jsou zmíněny v tomto dopisu (usnesení vlády RF č. 830, které doplňuje usnesení vlády č. 778, a výnos prezidenta RF č. 560 ze srpna t.r.).

Přílohy ke stažení

Výnos prezidenta Ruské federace o zákazu dovozu potravin v ruštině [204 kB]

Usnesení vlády Ruské federace č. 830 v ruštině [209 kB]

Anotace dopisu N. Vlasova [18 kB]

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek