Rusko a Turecko podepsali osm dokumentů o vzájemné spolupráci

9. 12. 2014

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 05.12.2014
  • Zdroj: http://en.itar-tass.com/economy/764577

Rusko a Turecko v rámci Putinovi státní návštěvy Turecka podepsali osm dokumentů o vzájemné spolupráci v různých odvětvích ekonomiky.

Ilustrační obrázekGazprom a turecká korporace BOTAS Petroleum podepsaly memorandum o porozumnění, zatímco turecký a ruský ministr energetiky připojili své podpisy pod protokol ze XIII. rusko-turecké mezivládní komise pro obchod a ekonomickou spolupráci. Energetická agentura ruského Ministerstva energetiky a turecké Ministerstvo energetiky a přírodních zdrojů také podepsaly memorandum o porozumnění v oblasti energetické efektivnosti, energetických úspor a obnovitelných energetických zdrojů.

Sergej Kiriyenko, šéf státní korporace Rosatom Nuclear Energy a turecký ministr energetiky a přírodních zdrojů Taner Yildiz zapečetili memorandum o výcviku pracovníků v nukleárním energetickém sektoru a souvisejících odvětvích průmyslu. To doplnilo jž existující memorandum mezi ruským ministrem hospodářského rozvoje a tureckým ministrem hospodářství určené na podporu obchodu, ekonomické a investiční spolupráce mezi Ruskem a Tureckem.

Zpracovalo zahraniční zastoupení CzechTrade v Istanbulu.

Kontaktní informace:

Tisknout Vaše hodnocení: