Rusko: Nabídka českých technologií v Jekatěrinburgu

4. 11. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

motiv článku - Rusko: Nabídka českých technologií v Jekatěrinburgu České společnosti nabízely v Jekatěrinburgu technologie minipivovarů a systémy zabezpečení dopravních uzlů, budov, stadionů a míst s pohybem velkého počtu osob. Firemní prezentace byly uspořádány v rámci projektu ekonomické diplomacie Generálního konzulátu ČR v Jekatěrinburgu za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR. Organizovány byly ve spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu CzechTrade a Uralskou obchodní a průmyslovou komorou.

Společnost EBIA CZ s.r.o. představila dne 20. října 2016 v Uralské obchodní a průmyslové komoře technologie malých pivovarů prostřednictvím svého zástupce Radima Nováka z partnerské společnosti LABARA s.r.o. (Pozn.: Společnost LABARA s.r.o. již působí ve společném česko-ruském podniku ve Sverdlovské oblasti). Akce se zúčastnilo 23 představitelů z 16 ruských společností (pivovary, distribuční společnosti, velké restaurace). Na zajištění jejich účasti se společnými silami podílela agentura CzechTrade v Jekatěrinburgu a Uralská obchodní a průmyslová komora.

Společnost potenciálním ruským partnerům nabídla dodávky minipivovarů a komplexní služby zahrnující konzultace k návrhu optimálního technologického řešení a zpracování projektu dle individuálních požadavků. Nabízí rovněž zajištění spuštění minipivovarů do provozu, zaškolení obsluhy, záruční a pozáruční servis a pravidelné vzdělávání.

Dne 28. října 2016 se v Business centru Prezident v Jekatěrinburgu uskutečnila prezentace české společnosti VITKOVICE IT SOLUTIONS a.s. Akce byla určena především pro specialisty z oblasti informačních a bezpečnostních technologií, objektové a požární bezpečnosti.

Zástupci společnosti (projektový manažer Jan Sochor a zástupce společnosti pro Uralský federální okruh Anastasija Ovčinikova) představili možnosti dodávek zařízení a technologií pro malé a střední podniky, municipality a státní instituce. Jednalo se například o monitorovací a bezpečnostní vybavení pro budovy a stadiony, dopravní uzly, moderní biometrické technologie a zařízení požární ochrany. V rámci diskuze byly probrány podmínky dodávek předmětných technologií do RF a ze strany některých účastníků byla nabídnuta další spolupráce v této oblasti. Účast ruských partnerů na tuto akci zajišťovala agentura CzechTrade v Jekatěrinburgu.

Individuální prezentace firem se na základě ohlasů osvědčily jako zajímavý nástroj podpory podnikatelských aktivit českých firem v Uralském regionu. Spolupráce Generálního konzulátu a agentury CzechTrade v Jekatěrinburgu při pořádání těchto akcí je nezbytná pro zajištění jejich prestiže a kvalitní účasti ruských firem a institucí podle konkrétních požadavků zúčastněných českých společností. Generální konzulát bude sledovat efektivitu těchto akcí z pohledu konkrétních obchodních příležitostí.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Jekatěrinburgu (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek