Ruský SEVERSTAL investuje 22 mld. rublů do rozvoje metalurgie

4. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Ruský SEVERSTAL investuje 22 mld. rublů do rozvoje metalurgie Holding SEVERSTAL (Vologodská oblast, RF) vloží zhruba 22 mld. rublů do rozvoje Čerepoveckého metalurgického kombinátu a dalších aktiv divize SEVESRTAL ROSSIJSKAJA STAL. Investiční program se dotkne celého technologického procesu hutnické výroby.

Zhruba 55 % z celkového objemu investic bude směřovat do podpůrných projektů, ostatní zdroje pak do projektů spojených bezprostředně s výrobou produkce s vyšší přidanou hodnotou, dále se zvýšením kvality plechů, rozšířením sortimentu produkce a výrobou produkce, která nahradí jejich dovoz ze zahraničí.

Velká pozornost bude věnována především prvotnímu zpracování. Plánována je rekonstrukce koksovací baterie č. 4 za 6 mld. rublů, která umožní zvýšení výrobní kapacity koksu ze 420 na 460 tis. tun ročně. Dále je plánována rozsáhlá modernizace vysokých pecí. V rámci modernizace jsou předpokládány výdaje také do ekologie a do rozvoje energetické infrastruktury.

SEVERSTAL je významnou metalurgickou a těžební společností, která ovládá druhou největší ocelárnu v Ruské federaci a další aktiva. V roce 2016 zisk společnosti dosáhl 5,9 mld. USD, čistý zisk pak 1,6 mld. USD. 79 % akcií vlastní předseda představenstva A. Mordašova, zbytek akcií se nachází ve volném oběhu.

V rámci regionů Severozápadního federálního okruhu Ruské federace je Vologodská oblast druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR. V roce 2016 vzájemný obchod dosáhl 111,5 mil. USD, což je nejlepší ukazatel minimálně od roku 2011. V současné době je v regionu realizován s českou účastí významný projekt výstavby jednotky na výrobu močoviny pro další významný podnik oblasti FOSAGRO.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sankt Peterburgu (Rusko). Autor: Michal Gelbič.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek