Safran plánuje investici do nového závodu v Mexiku

7. 3. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 07.03.2016

Během slavnostní inaugurace pátého závodu společnosti Safran, umístěného ve státě Querétaro, Mexiko, ředitel Philippe Petitcolin zdůraznil důležitou roli Mexika v rozvoji celé společnosti Safran. Důkazem je výstavba nového závodu Safran/Albany, který vyroste do roku 2017 rovněž ve státě Querétaro. Na montážních linkách poběží výroba lopatek proudových motorů LEAP, jež se montují do jednouličkových letadel typu Airbus A320neo, Boeing 737MAX a Comac C919.

ilustrační obrázek"Dobrá kondice mexické ekonomiky spolu s vysoce kvalifikovanou místní pracovní silou nám umožňuje lépe plnit požadavky spřízněných leteckých společností operujících na americkém kontinentu," dodal Petitcolin.

Safran na motor LEAP obdržela již více než 10 tisíc objednávek a jejich počet stále stoupá. V teritoriu motor LEAP používají společnosti Aeromexico a Interjet na více než 120 jednouličkových komerčních letadlech typu Airbus A320 a Boeing 737. Z celosvětového pohledu se jedná o více než 3 miliardy cestujících přepravených v letadlech vybavených motory LEAP.

Společnost Safran je největším investorem v mexickém leteckém průmyslu a jedním z největších zaměstnavatelů v zemi. Gigant má vedle plánované výstavby nového závodu v Mexiku ještě další dva výrobní závody, kde se taktéž vyrábí lopatky proudových motorů, umístěné ve Francii a Spojených státech.

Zdroj: El Universal
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexico City.

Tisknout Vaše hodnocení: