Šance pro české firmy na ruském agrárním trhu

12. 4. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Šance pro české firmy na ruském agrárním trhu Spolupráce s Ruskem v agrární oblasti začíná měnit svou podobu – od čistého dovozu se zájem přesouvá k lokalizaci výroby či joint-ventures, jejichž produkce je určena pro místní trh.

Rusko chce kromě objemu produkce zvýšit také efektivnost celého odvětví. Vytklo si za cíl, aby se na jeho území vyráběly z místních surovin potraviny, které se budou dál vyvážet, třeba do Číny či arabského světa. Za této situace se českým podnikům nabízejí následující formy spolupráce – dodávky technologií, předávání know-how, školení odborníků, pomoc s optimalizací výrobních procesů atp.

Šance na uplatnění jsou také u krmiv, speciálních výživových směsí, semenářství, genetiky, veterinárních léčiv, potravinářských přísad. Perspektivní je rozvoj zpracování masa, mléka a dalších surovin, stavba skleníků, skladů, logistických center atp. Všechno jsou to obory, ve kterých jsou české firmy zkušené a mají co nabídnout. CzechTrade i Ministerstvo zemědělství ČR jsou připraveny nabídnout podnikům na složitém ruském trhu aktivní pomoc a podporu.

Převzato z časopisu Český exportér, přílohy Hospodářských novin a týdeníku Ekonom, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a agenturou CzechTrade.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek