Šance pro české startupy: Soutěž jim otevírá dveře do světa

2. 8. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Šanci dostat se na globální trh nabízí českým startupům soutěž Connect Visions to Solutions. Progresivním mladým firmám může otevřít dveře ke kooperaci s mezinárodními společnostmi a zprostředkovat novou obchodní spolupráci.

Druhý ročník zmíněné startupové soutěže odstartoval začátkem srpna 2017. Šest úspěšných mezinárodních společností z různých průmyslových odvětví hledá mladé firmy, které nabízejí nové technologie, produkty, služby a obchodní modely v oblasti inteligentní infrastruktury.

Soutěž pořádá Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) v rámci svého tématu Inteligentní infrastruktura. Výherce získá 4000 eur a všechny finalisty čeká dvoudenní business mentoring. Svá inteligentní řešení mohou startupy nabízet do konce letošního září.

Digitalizaci hranice nezastaví

V rámci platformy ČNOPK Inteligentní infrastruktura se spojily velké mezinárodní firmy Bosch, E.on, PRE, Siemens, Škoda Auto a T-Mobile. Společně s novými hráči hledají nové nápady a obchodní modely a chtějí posunout kupředu digitální struktury pro život v budoucnosti.

„Ať jde o průmysl 4.0 nebo smart city, je jasné, že digitalizaci nezastaví žádné státní hranice. Proto intenzivně podporujeme spolupráci v digitální oblasti mezi německými technologickými firmami a českými i mezinárodními startupy,“ vysvětluje výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.

V hledáčku velkých firem jsou chytrá řešení v oblastech konektivita, smart mobility, energetický management, smart city, big data nebo IoT. „Pro startupy v soutěži nejde jen o finanční výhru nebo mentoring. Nejdůležitější je, že jim připravíme půdu pro to, aby mohly navázat konkrétní spolupráci s klíčovými firmami,“ říká Lenka Šolcová, která je v komoře zodpovědná za oblast inovací a startupy.

Druhý ročník soutěže Connect Visions to Solutions je poprvé vypsán prostřednictvím sítě německých zahraničních hospodářských komor (AHK) a dalších multiplikátorů ve více než 20 zemích. Startupy z celého světa se mohou hlásit ode dneška do 30. září. Vítězové budou vyhlášeni a oceněni 23. listopadu na Winners‘ Night.

Všechny podstatné informace najdete na  http://www.intelligent-infrastructure.cz,

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek