Šance pro české výrobce a dodavatele zdravotnické techniky – Indonésie

7. 8. 2015

  • Země: Indonésie
  • Datum zveřejnění: 07.08.2015

Ilustrační obrázekZemě se v současnosti snaží vyrovnat s dlouhodobými obtížemi ve zdravotnictví. Jedná se o obrovský trh, díky tomu, že patří mezi nejlidnatější státy světa, rostoucímu podílu střední třídy a předcházejícímu dlouhodobému podfinancování. Rovněž místní výroba je nedostatečná, takže je nutné pokrýt až 95 % poptávky zahraničními dovozy. Přičemž velikost trhu je až USD 1 miliarda s předpokladem dalšího růstu každoročně až o 15 %. Vláda konečně zavedla systém zdravotního pojištění. Velmi důležitý je v Indonésii podíl soukromého sektoru, který dosahuje až 49 %. 

Na podporu exportních příležitostí pro české výrobce a dodavatele pořádá ZÚ v Jakartě v rámci ekonomické diplomacie účast na společném stánku na veletrhu INDONESIA HOSPITAL EXPO ve dnech 21. – 24. října 2015. www.hospital-expo.com

Při vstupu na tento trh je nutné zvážit rizika a celkové možnosti trhu. V této fázi je možné využít zahraniční kancelář CzechTrade, která má již konkrétní nabídku průzkumu trhu zdravotnického sektoru (včetně obchodních příležitostí, klíčových hráčů na trhu, směrnic, norem, cel apod.) Pro ty české subjekty, které by chtěly expandovat do teritoria, je možné kontaktovat pavel.kalina@czechtrade.cz - vedoucího zahraniční kanceláře CzechTrade v Jakartě.

Zdroj: zahraniční kancelář CzechTrade v Jakartě.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Jakartě.

 

Tisknout Vaše hodnocení: