Saúdská Arábie hledá financování dopravní sítě města Jeddah

11. 5. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 11.05.2017

137332325-web.jpgPředstavitelé města Jeddah se snaží zajistit financování pro síť městské veřejné dopravy ve výši několika miliard dolarů. Vláda, která vlastní společnosti Jeddah Metro by měla v příštích týdnech formálně vyzvat banky a jiné společnosti, aby se zaregistrovaly pro plánované projekty jako finanční poradci.

Tyto projekty budou zahrnovat jednak samotné metro, příměstskou železnici, tramvaj, železnici, místní autobusy, námořní přepravu a 2 km dlouhý most. Veškerá tato infrastruktura by měla překračovat 800 km.

Vládou je zamýšleno, že tato infrastruktura by byla pravděpodobně vytvořena na základě smlouvy o tzv. výstavbě soukromým investorem, následném provozování a konečném převodu. Soukromý investor tedy příslušný projekt na vlastní náklady vybuduje, bude jej po stanovenou dobu provozovat za úhradu a po uplynutí dohodnuté doby dojde k převodu vlastnictví na vládu. Nabídky pro první fáze projektu metra v městě Jeddah měly začít v roce 2015, ale byly zpožděny díky rozpočtovým škrtům v Saudské Arábii v důsledků přetrvávajících nepříznivých cen ropy.

Francouzská společnost Sistra byla nominována v roce 2015 jako poradenská společnost o inženýrských projektech s poradenskou smlouvou o předprogramovém řízení uděleném společnosti AECOM.

Zdroj: constructionweekonline.com

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: