Seminář o inovacích v ICT v ČR, Maďarsku a Polsku v české národní budově v New Yorku

13. 5. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Generální konzulát ČR v New Yorku uspořádal spolu s newyorskou kanceláří agentury CzechInvest a ve spolupráci s Czech ICT Aliancí a generálními konzuláty Polska a Maďarska seminář „České, polské a maďarské ICT Inovace“.

Seminář, který proběhl 11. května 2016 v České národní budově v New Yorku, byl součástí newyorského Světového obchodního týdne (World Trade Week NYC 2016), tradiční akce na podporu mezinárodního obchodu, kterou vyhlašuje každoročně prezident Spojených států.

Seminář zahájil generální konzul Martin Dvořák, který mimo jiné řekl: „Středoevropský prostor je v oblasti IT a inovací velmi progresivní a skýtá obrovský potenciál. Jsem proto rád, že můžeme některé z našich společností představit místnímu odbornému publiku. Velice mě rovněž těší, že pro prezentaci českých firem můžeme poskytnout atraktivní prostor České národní budovy.“

V průběhu semináře byly účastníkům představeny inovativní společnosti, stejně jako potenciál tří středoevropských států v oblasti informačních technologií. Obecné informace o českém ICT prostředí poskytl účastníkům semináře Matouš Kostlivý z pražské centrály CzechInvestu.

Českým prezentujícím firmám, kterými byly Agent Balance, Clever Monitor a Sourcy, poskytl seminář možnost setkání s řadou možných partnerů, kteří mají zájem o spolupráci či obchod s Českou republikou, mezi nimiž nechyběli zástupci investorů (tzv. „Venture Capitalists“ či „Angels“), ale též reprezentanti města New Yorku či místních obchodních komor.

Informace a fotografie poskytnuty Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek