Semináře k dodávkám do OSN v New Yorku se zúčastnily tři české společnosti

5. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Semináře k dodávkám do OSN v New Yorku se zúčastnily tři české společnosti Tři české společnosti se zúčastnily v New Yorku ve dnech 3. a 4. dubna 2017 semináře EU – UN Procurement Forum, který patří mezi největší semináře zaměřené na tuto tematiku na světě. Zástupci společností absolvovali také řadu individuálních setkání se zástupci agentur OSN, během nichž představili své produkty, které by v budoucnosti mohlo OSN poptávat.

Zástupci tří českých společností, jejichž produkty sahají od dodávek elektrických generátorů až po dodávky speciálních vozidel, měli možnost během dvoudenního semináře lépe pochopit problematiku veřejných zakázek vypisovaných různými agenturami OSN a celého procesu tendru od vypsání až po jeho získání. Kromě cenných rad od zástupců sedmi agentur OSN, které poptávají zboží v hodnotě 17 miliard amerických dolarů ročně, ocenily společnosti především možnost prezentovat své výrobky během individuálních schůzek přímo zástupcům jednotlivých nákupčích.

„OSN představuje v zásadě samo o sobě díky svým každoročním operačním, logistickým a dalším potřebám trh o hodnotě cca 437 miliard korun, což je obrovský objem zakázek. Možnosti dodávek pro české společnosti jsou přitom nesmírně široké, neboť OSN poptává zboží od propisek až po letadla a stejná variabilita je i ve službách, které OSN každoročně outsourcuje. Jsem proto velice rád, že i letos měly české společnosti možnost dozvědět se přímo od lidí, kteří v OSN o výsledcích tendrů rozhodují, jak své šance na zisk lukrativních zakázek OSN maximalizovat, a věřím, že nabyté know-how se pozitivně projeví i v číslech českých dodávek do OSN,“ sdělil ekonomický konzul v New Yorku, který se společnostmi strávil dva dny na semináři.

Vzhledem ke kladnému hodnocení účasti českých firem na semináři a ke každoročně se měnícímu sektorovému zaměření semináře počítá Generální konzulát ČR v New Yorku s podporou účasti českých společností i na příštím ročníku semináře. Více informací o semináři lze získat na stránkách EUPF, obecné informace o možnostech obchodování s OSN včetně návodných doporučení na nejoptimálnější postup lze nalézt v tematické sekci stránek konzulátu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v New Yorku (Spojené státy americké). Autor: Karel Smékal, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek